Krievijas karaspēks nesekmīgi centies ieņemt Vuhlehirskas termoelektrostaciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ukrainas bruņoto spēku Ģenerālštābs vēsta, ka Krievijas karaspēks Donbasa reģionā nesekmīgi centies ieņemt Vuhlehirskas termoelektrostaciju (TEC), lai pēc tam virzītos tālāk uz priekšu Kramatorskas un Slovjanskas virzienā.

"Pretinieks veica uzbrukumu, lai mēģinātu pārņemt savā kontrolē Vuhlehirskas TEC. Nesekmīgi. Ukrainas karavīri piespieduši okupantus atkāpties," teikts Ģenerālštāba paziņojumā.

Krievijas ofensīvai nav panākumu

Donbasā turpinās neliela mēroga Krievijas armijas uzbrukumi. ASV domnīcas "Kara pētījumu institūts" analītiķi norādījuši, ka Krievijas karaspēks pēdējo nedēļu laikā nav guvis ievērojamu progresu Slovjanskas virzienā.

Tikmēr dienvidos Ukraina turpina sagādāt zaudējumus Krievijas armijai. Aizvadītajā diennaktī ukraiņiem izdevies iznīcināt vairāk nekā 100 Krievijas karavīru, vairākas tehnikas vienības, komandpunktu un sešas munīcijas noliktavas.

Krievijas spēku apšaudēs kārtējo reizi cietusi Mikolajiva un arī Harkiva. Ar vairākiem desmitiem šāviņu apšaudīts arī Sumu apgabals un citas apdzīvotas vietas. Dnipropetrovskas apgabalā krievu tanks atklājis uguni uz diviem ražas novākšanas kombainiem, kas tobrīd laukā strādājuši.

ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) direktors Viljams Bērnss norādījis, ka saskaņā ar ASV izlūkdienestu aplēsēm Krievija karā pret Ukrainu līdz šim zaudējusi aptuveni 15 000 kritušo un, iespējams, 45 000 ievainoto.

Krievija par saviem zaudējumiem neziņo, bet saskaņā ar Ukrainas aplēsēm kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 24. februārī krievu dzīvā spēka zaudējumi līdz trešdienai bija sasnieguši jau teju 39 000 karavīru.

Ķīna izvērtē Krievijas pieredzi

Pēc Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā vairākkārt runāts arī par Ķīnas draudiem Taivānai. CIP direktors Bērnss sacījis, pēc visa spriežot, Ķīna ir apņēmības pilna izmantot militāro spēku pret Taivānu, un Krievijas pieredze Ukrainā liek tai pārdomāt, kad un kā, nevis vai sākt šādu iebrukumu.

Bērnss sacīja, ka, domājams, ka no karadarbības Ukrainā Pekina ir mācījusies, ka "nevar panākt ātras, izšķirošas uzvaras ar nepietiekamu spēku".

Tikmēr Dienvidamerikas valstu tirdzniecības bloks "Mercosur" noraidījis Ukrainas prezidenta lūgumu dot viņam iespēju teikt uzrunu šonedēļ paredzētajā organizācijas samitā. "Mercosur" dalībnieces Argentīna, Brazīlija, Paragvaja un Urugvaja nav spējušas panākt vienotu viedokli par Zelenska lūgumu, kuru Paragvajas prezidents Mario Abdo Benitess saņēma pagājušajā nedēļā.

Nav zināms, kurš iebildis pret to, ka Ukrainas prezidents uzrunā ceturtdien paredzēto samitu. Tomēr nojaušams, ka tās varētu būt Argentīna un Brazīlija, jo abas 25. februārī neparakstīja Amerikas Valstu Organizācijas rezolūciju, kas nosodīja Krievijas iebrukumu Ukrainā.

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti