Krievijas armijā aizliegs viedtālruņu izmantošanu

Krievijas karavīriem dienesta laikā būs aizliegta viedtālruņu izmantošana un ar tiem iegūtās informācijas publiskošana. Attiecīgo likumprojektu otrajā lasījumā otrdien, 12. februārī, atbalstīja Krievijas parlamenta apakšpalāta.

Likumprojektā iekļauts aizliegums karavīriem izmantot elektroniskās ierīces, ar kurām internetā iespējams publicēt fotogrāfijas un videomateriālus un kas var atklāt lietotāja atrašanās vietu.

Militārpersonas nedrīkstēs publiskot internetā būtisku informāciju par dienestu un  izplatīt ziņas par armijas komandieru rīcību un armijas štābu atrašanās vietu.

Valsts domes Aizsardzības komitejas pārstāvji informē, ka iniciatīvas mērķis ir garantēt nacionālo drošību informācijas jomā. Savukārt neatkarīgie mediju eksperti norāda, ka jaunais likums ierobežos iespējas uzzināt, kas notiek Ukrainā un citās konflikta zonās. 

Žurnālisti līdz šim ir izmantojuši karavīru sociālajos medijos publiskotās fotogrāfijas un videomateriālus, lai iegūtu informāciju par Krievijas armijas aktivitātēm Sīrijā un Austrumukrainā.

Saistītie raksti
2 komentāri
Zane Līvmane
Vienkārši nespēj savus vatņikus izmācīt, ka dodoties uz Donbasu vajag slēgt laukā geotagu un nestrīmot tiešsaistē
Anonīms lietotājs 22614
Mazliet par vēlu attapās. Viens no viņu lielākajiem noziegumiem - MH17 notriekšana - ir izmeklēts, lielā mērā izmantojot militārpersonu ierakstus un ievietotos attēlus soctīklos. Secinājums - gatavo citus noziegumus un šoreiz rūpīgāk domā par pēdu slēpšanu. Bet mūsdienu pasaulē īlēnu maisā nenoslēpt....
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti