Krievijā skolas sāk jaunas patriotiskas mācību stundas par nepieciešamību «aizstāvēt Tēvzemi, kad tai draud briesmas»

Laikā, kad Krievija turpina Ukrainā sākto karu, Krievijas skolās tiek sākta jaunas patriotisma mācību stundas ieviešana, kurā skolēniem tiek mācīts par nepieciešamību "aizstāvēt Tēvzemi, kad tai draud briesmas". Par to vēsta televīzijas kanāls „Current Time”.

No jaunākajiem mācību materiāliem izņemta frāze „par dzimteni mirt nav biedējoši.” Mācību stunda nav obligāta, taču vecāki izjūt spiedienu no skolu administrācijām, lai tās tiktu apmeklētas. Ir skolotāji, kas atteikušies mācīt patriotisko mācību, bet dažas skolas saņem sūdzību vēstules no vecākiem.

Biedrības „Skolotāju alianse” pārstāvis Daņils Kens
00:00 / 00:36
Lejuplādēt

Biedrības „Skolotāju alianse” pārstāvis Daņils Kens pastāstīja: „Mūsu mazā biedrība no vecākiem un skolotājiem ir saņēmusi no 30 līdz 50 vēstulēm dienā. Mēs vēl nekad neesam novērojuši tik plašu reakciju par kādu jautājumu. Ir skaidrs, ka ir liela pretestība.

Vecāki nevēlas, lai viņu bērni šīs mācību stundas apmeklētu.

To skolotāju skaits, kuri tieši atsakās mācīt šo priekšmetu, nav liels, taču tūkstoši vai pat desmiti tūkstoši ir gatavi sabotēt šīs mācību stundas.”

KONTEKSTS:

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka Krievijā tiek izsludināta daļēja mobilizācija. Kremlis plāno iesaukt dienestā līdz pat 300 000 rezervistu. Tas vajadzīgs Krievijas sāktajā karā pret Ukrainu. Pret mobilizāciju Krievijā izcēlās lieli protesti. Kopš septembra sākuma Ukrainas pretuzbrukumā no okupantiem atbrīvota lielāka teritorija, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti