Krievijā sākas priekšvēlēšanu kampaņa; Putina uzvaru neapšauba

Krievijā sākušās priekšvēlēšanu kaislības saistībā ar gaidāmajām prezidenta vēlēšanām nākamā gada martā.

Oficiāli savu kandidatūru pieteicis Vladimirs Žirinovskis no Krievijas Liberāli demokrātiskās partijas, Pāvels Grudiņins no Komunistiskās partijas, kā arī līdzšinējais prezidents Vladimirs Putins. Praktiski nav šaubu par Putina uzvaru vēlēšanās. Viņu atbalsta daudzi mākslinieki, mūziķi un kultūras darbinieki.  

Laikā, kad Krievija tuvojas prezidenta vēlēšanām, Vladimira Putina personība piesaista arī mūsdienu mākslinieku uzmanību. Rezultāts ir arī nesen atklātā izstāde "Superputin", kas ir veltīta Putina superspējām. Amerikāņu stilā ieturētā izstāde jau tika sasaistīta ar priekšvēlēšanu kampaņu.

Te viņš supervaroņa kostīmā, te viņš Santa Klausa tēlā. Trīsdesmit Putinu atbalstošie krievu mākslinieki pasākumam veltījuši ne tikai savu darbalaiku, bet arī naudu, pastāstīja izstādes organizatore Jūlija Djuževa. Plāns ir parādīt "Superputinu" Eiropā un Amerikā.

“Nav jau tā, ka mēs vienkārši uzzīmējam prezidentu – re, paskatieties, cik mums ir foršs prezidents! Mēs gribējām atklāt viņa personību. Bet nē, es neuzskatu, ka tas ir personības kults!” skaidroja Jūlija Djuževa.

Decembra vidū izplatītie “Levadas” centra aptaujas dati liecina, ka 75% aptaujāto vēlēšanās grasās balsot par Putinu. Viņa jaunais prezidentūras termiņš solās būt viņa iepriekšēja termiņa turpinājums, uzskata Maskavas Kārnegi centra eksperts, politologs Andrejs Koļesņikovs - valsts vara pieņems arvien represīvākus likumus, pati vara kļūs arvien arhaiskāka, bet sabiedrība – depresīvāka.

“Ja mēs vērtējam pēc tā, kāds režīms valda Krievijā, un tas ir autoritatīvais režīms,  tad, protams, ka nekas nemainīsies. No otras puses es neredzu ekonomiskās krīzes pazīmes, jā, protams, ka ekonomiskā depresija ir. Tāpat es nedomāju, ka iespējamie protesti var izraisīt lielu neapmierinātības vilni,” sacīja Andrejs Koļesņikovs.

Tikmēr pats Putins iepriekš, runājot par opozīciju, paziņoja, ka “ir svarīgi ne tikai ņemties pilsētas laukumos un kuluāros runāt par necilvēcisko režīmu, bet piedāvāt kaut ko labāku”.

Par nodomu kandidēt jau paziņojuši, piemēram, liberāldemokrāts Vladimirs Žirinovskis, partijas "Jabloko" politiķis Grigorijs Javļinskis un žurnāliste Ksenija Sobčaka.

“Es atnācu uz ilgu laiku un ar nopietniem nodomiem. Vēl 2011. gadā es teicu, ka vara ir jāsapurina. Kopā ar jums mēs to ietekmēsim!” atbalstītājiem pauda Ksenija Sobčaka.

Andrejs Koļesņikovs gan uzskata, ka  Sobčaka ir “Žirinovska un [komunistu līdera Genādija] Zjuganova politiķu līmeņa opozīcija”.

“Viņi tikai imitē opozīciju. Tomēr jāsaka, ka viņas atpazīstamība var atsvaidzināt šo kampaņu,” sacīja Koļesņikovs.

Savu priekšvēlēšanu kampaņu Krievijā turpina arī opozicionārs un korupcijas apkarotājs Aleksejs Navaļnijs. Decembra beigās “Kirovļes” lietā notiesātais politiķis paziņoja, ka godīgās vēlēšanās sakautu Vladimiru Putinu.

“Protams, ka neviens nepielaidīs Navaļniju šīm vēlēšanām. Bet politiķim jāstrādā ilgtermiņā. Domāju, ka nākamais Putina prezidentūras termiņš kļūs par Navaļnija nopietnu pārbaudi,” sprieda Koļesņikovs.

Krievijas prezidenta vēlēšanas notiks 18. martā, sakrītot ar Ukrainas Krimas pussalas aneksijas ceturto gadadienu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti