Krievija: Mūsu zemūdens patruļu skaits sasniedzis Aukstā kara laika līmeni

Krievijas zemūdeņu patruļu skaits pašlaik sasniedzis Aukstā kara laika līmeni. Par to paziņojis Krievijas Jūras karaflotes virspavēlnieks Vladimirs Koroļovs.

Admirālis vadīja svinīgu ceremoniju, kuras laikā ūdenī tika nolaista jaunākā Krievijas karaflotes kodolzemūdene “Kazaņ”.

Kā skaidroja Koroļovs, pērn zemūdeņu apkalpes kopumā patruļās pavadījušas vairāk nekā 3000 dienu, kas atbilst PSRS laika līmenim. Viņš arī apgalvoja, ka zemūdene “Kazaņ” esot pašlaik vismodernākā kodolzemūdene pasaulē.

Pēc Padomju Savienības sabrukuma Krievijas Jūras spēki lielā mērā tika atstāti novārtā un zemūdeņu patruļas ievērojami samazinājās. Kulmināciju šis kritums piedzīvoja 2000.gadā, kad pirmajās tik lielajās Jūras spēku mācībās kopš PSRS laika avarēja zemūdene “Kursk”, laupot visu 118 tās apkalpes locekļu dzīvību.

Pēdējos gados Krievija investējusi ievērojamus līdzekļus aizsardzībā, tai tērējot 5,4% no IKP. Tas vidēji ir divas līdz trīs reizes vairāk nekā citās Eiropas valstīs, par diviem procentiem vairāk nekā ASV.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti