Rīta Panorāma

Intervija ar LTV laika ziņu redaktoru Tomu Brici

Rīta Panorāma

Tallinā darbu sācis Ziemassvētku tirdziņš

Krakova kļūs par tīra transporta pilsētu

Krakova kļūs par «tīra transporta pilsētu»

Krakova kļūs par pirmo Polijas pilsētu, kurā liegs iebraukt vecām automašīnām ar augstu kaitīgo izmešu līmeni. Lēmuma kontrolei tiks izveidota īpaša pārbaudes sistēma. 

"Visā pilsētā būs digitālās kontroles sistēma – kameras, kas nolasa numura zīmes. Tās sniegs informāciju par to, vai personai ir vai nav šādas tiesības," stāstīja Krakovas sabiedriskā transporta pārvaldes pārstāvis Lukašs Franeks.

Pilsētas varas iestādes apzinās, ka cilvēku iespējas iegādāties jaunas ekoloģiskas automašīnas ir ierobežotas, tāpēc noteikumi tiks ieviesti pakāpeniski un pieļaujamās normas nebūs pārāk stingras.

No 2024. gada vidus Krakovas ielās liegs izmantot par 32 gadiem vecākas mašīnas ar benzīna dzinēju un par 28 gadiem vecākus dīzeļa auto. Pēc diviem gadiem pieļaujamā robeža būs attiecīgi 26 un 16 gadi.

Žurnālistu aptaujātie iedzīvotāji kopumā pozitīvi novērtēja lēmumu, jo tas mazinās gaisa piesārņojumu un liks izvēlēties citus, "zaļākus" pārvietošanā veidus.

Šādu ceļu izvēlas arī citviet pasaulē, un zemas emisijas zonas jau ir ieviestas 320 Eiropas pilsētās. Līdz 2025. gadam šādu vietu varētu būt jau vairāk nekā 500.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti