Komisijas apstiprina atbalstu Dombrovskim EK viceprezidenta amatā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Eiropas Parlamenta (EP) atbildīgās komisijas trešdienas vakarā atbalstīja apstiprināšanai Eiropas Komisijas (EK) viceprezidenta amatā bijušo Latvijas premjeru Valdi Dombrovski, vēsta „Reuters”.

Viņa atbildība būs „eiro un sociālais dialogs”, kas nozīmē vairāku to EK komisāru darbības koordinēšanu, kuru darbības sfēras aptver finanses, ekonomiku, muitu, nodarbinātību un citas jomas.

Par Dombrovski balsojuši 73, pret 25, bet atturējušies četri atbildīgo EP komisiju locekļi.

Tiesa, pagaidām Dombrovski, tāpat kā citus EK komisārus, ir apstiprinājušas attiecīgās EK komisijas, kuru jomas skar attiecīgā komisāra darbības sfēra. Galīgais balsojums par jaunā EK sastāva apstiprināšanu būs 22.oktobrī Strasbūrā. Vienīgā komisāre, kura nav guvusi atbalstu atbildīgajās komisijās, ir Slovēnijas izvirzītā Alenka Bratušeka, kas gribēja ieņemt EK viceprezidentes amatu enerģētikas savienības jautājumos.

Valdis Dombrovskis ir Latvijas izvirzītais kandidāts darbam Eiropas Komisijā. Eiropas Parlamenta vēlēšanās jūnija sākumā viņa pārstāvētā partija „Vienotība” uzvarēja, un Dombrovskis bija tās pirmais numurs. Pēcāk koalīcija un valdība apstiprināja Dombrovska kandidatūru darbam EK. Sākotnēji Dombrovski minēja kā kandidātu citiem amatiem, piemēram, EK prezidents. Tomēr septembra sākumā kļuva skaidrs, ka viņš varētu kļūt par EK viceprezidentu jeb eiro un sociālā dialoga komisāru.

Dombrovska noklausīšanās notika pirmdien un tajās pēc daudzu žurnālistu un citu lietpratēju atzinuma viņš sevi pierādīja kā cienīgu ieņemt šo amatu. Vienīgie, kas apšaubīja Dombrovska piemērotību amatam, bija dienvidu valstu EP deputāti, kuri norādīja uz Dombrovska "taupības politiku", to sekām Latvijā un bažījās, vai šādu pašu politiku viņš nepiekops jau visas ES mērogā. Tāpat vairākkārt tika vaicāts, kā Dombrovskis kā Eiropas Tautas partijas grupas pārstāvis spēs sadarboties ar savu padoto, bijušo Francijas finanšu ministru Pjēru Moskovisī, kuram ir pavisam cita filozofija kā Dombrovksim, jo viņš nav taupības politikas piekritējs.

Dombrovskis būs pirmais, kurš ieņems šo amatu, jo tas ir jaunizveidots. Viņa vadībā strādās ne tikai Moskovisī, kas tagad būs finanšu, nodokļu un muitas politikas komisārs, bet arī nodarbinātības un sociālo lietu komisāre Marianne Teisena, finanšu stabilitātes, finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgus savienības komisārs Džonatans Hils, reģionālās politikas komisāte Korina Kreica, patērētāju aizsardzības un dzimumu vienlīdzības komisāre Vera Jurova, kā arī iekšējā tirgus un rūpniecības un mazo un vidējo uzņēmumu nozares komisāre Elžbeta Beņkovska.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti