Dombrovska birojā varētu strādāt divi darbinieki no Piebalga biroja

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Eiropas Komisijas (EK) viceprezidenta eiro un sociālā dialoga jautājumos Valda Dombrovska birojā varētu strādāt divi bijušā Eiropas Savienības (ES) attīstības komisāra Andra Piebalga biroja pārstāvji - kādreizējā Dombrovska padomniece Elīna Melngaile un Piebalga asistente Laila Bernere, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Melngaile, kura iepriekš strādājusi par "Ekonomistu apvienības 2010" biroja vadītāju, "Baltijas tranzīta bankas" padomes priekšsēdētāja palīdzi, Īpašu uzdevumu ministra ES lietās sekretariātā par dokumentu tulkotāju un analītiķi, apvienības "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK frakcijas konsultanti, kā arī angļu valodas skolotāju Hanzas vidusskolā, bijusi arī Dombrovska padomniece. Viņa par ārštata padomnieci ES jautājumos strādājusi arī kādreizējā Ministru prezidenta Einara Repšes komandā.

Tāpat Melngaile strādājusi praksē Lielbritānijā un Zviedrijā, piedaloties politisko partiju priekšvēlēšanu kampaņu organizēšanā, piedalījusies dažādās konferencēs un semināros, kuri saistīti ar politoloģiju un starptautiskajām attiecībām. Melngaile, kura Latvijas Universitātē studējusi starptautisko attiecību vēsturi un jurisprudenci, bijusi arī partijas "Jaunais laiks" Jaunatnes nodaļas valdes locekle un Latvijas Konservatīvās jaunatnes apvienības priekšsēdētāja.

Savukārt Bernere bijusi arī Eiropas Parlamenta (EP) deputātes Sandras Kalnietes sekretāre.

Plānots, ka Dombrovska kabinetā strādās septiņi cilvēki, divi no tiem būs latvieši.

Pats Dombrovskis iepriekš pastāstīja, ka darbs pie biroja veidošanas ir sākts un pašlaik vienīgi zināms, ka to vadīs Taneli Lahti, kurš līdz šim vadījis EK viceprezidenta ekonomikas un monetāro lietu jautājumos kabinetu.

Iepriekš jau vēstīts, ka Dombrovskis tāpat kā visa pārējā Eiropas Komisijas (EK) prezidenta Žana Kloda Junkera jaunā eirokomisāru komanda 22. oktobrī guva pārliecinošu Eiropas Parlamenta jāvārdu.

Jaunais EK sastāvs darbu sāk 1.novembrī un turpinās to nākamos piecus gadus. 

Darbam Eiropas Komisijā Valdis Dombrovskis tika virzīts pēc viņa pārstāvētās partijas „Vienotība” uzvaras Eiropas Parlamenta vēlēšanās jūnija sākumā .

Sākotnēji Dombrovskis tika minēts kā kandidāts uz citiem amatiem, piemēram, EK prezidents. Tomēr septembra sākumā kļuva skaidrs, ka viņš varētu kļūt par EK viceprezidentu jeb eiro un sociālā dialoga komisāru.

EK amatu kandidātu noklausīšanās laikā, pēc daudzu žurnālistu un citu lietpratēju atzinuma, Dombrovskis pierādīja, ka ir cienīgs ieņemt šo amatu. Vienīgie, kas apšaubīja Dombrovska piemērotību amatam, bija dienvidu valstu EP deputāti, kuri norādīja uz Dombrovska "taupības politiku", tās sekām Latvijā, un bažījās, vai šādu pašu politiku viņš nepiekops jau visas ES mērogā. Tāpat vairākkārt tika vaicāts, kā Dombrovskis kā Eiropas Tautas partijas grupas pārstāvis spēs sadarboties ar savu padoto, bijušo Francijas finanšu ministru Pjēru Moskovisī, kuram ir pavisam cita filozofija kā Dombrovskim, jo viņš nav taupības politikas piekritējs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti