Kims Čenuns slavē savas valsts pārstāvju uzņemšanu Dienvidkorejā

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns aicina uz turpmāku attiecību uzlabošanos ar Dienvidkoreju, kam pamatu radījušas ziemas olimpiskās spēles Phjončhanā. Kims arī pateicies Seulai par viņa māsas uzņemšanu, kas ieradās uz olimpiādi un kaimiņvalsts prezidentam nodeva vēstuli no sava brāļa. Ziemeļkorejas piedalīšanas olimpiskajās spēlēs iezīmējusi attiecību uzlabošanos, tomēr ir bažas par to, ka Phenjana to izmanto propagandas mērķiem. Savienotās Valstis savukārt norāda, ka ir atvērtas sarunām, bet sola pastiprināt sankcijas, līdz Ziemeļkoreja mainīs ieņemto kursu un atteiksies no kodolieročiem.

Oficiālās Phenjanas delegācija kaimiņvalsti apmeklēja saistībā ar Phjončhanas ziemas olimpiskajām spēlēm.   

Čenuns pirmdien tikās ar komunistiskās valsts delegāciju pēc tam, kad tā atgriezās no Dienvidkorejas, kur piedalījās olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā, kā arī tikās ar valsts prezidentu Munu Džēinu. Delegācijas galvgalī bija Ziemeļkorejas nominālais valsts galva Kims Jonnams, kā arī valsts līdera ietekmīgā māsa Kima Jočena – ASV pret viņu noteikušas sankcijas par saistību ar cilvēktiesību pārkāpumiem.

Saskaņā ar Ziemeļkorejas valsts mediju ziņoto, Kims Čenuns pateicās Seulai par delegācijas uzņemšanu un „īpašas prioritātes” piešķiršanu tās dalībai olimpiādē. Viņš aicināja turpināt stiprināt „silto izlīguma gaisotni”, kas radusies pēdējās nedēļās.

Pēc aizvadītā gada Ziemeļkorejas raķešu un kodolizmēģinājumiem spriedz Korejas pussalā ievērojami pieauga, taču pēdējās nedēļās manāms ievērojams atslābums. Nav skaidrs, vai tas būs pamatā turpmākam progresam arī pēc olimpiādes, turklāt ir bažas, ka Ziemeļkorejai dalība spēlēs ļāvusi gūt ievērojamu propagandas uzvaru.

Tāpat kļuvis zināms, ka pēc spēlēm Ziemeļkoreju plāno apmeklēt Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidents Tomass Bahs. Viņš komentārā aģentūrai AFP noraidīja bažas, ka Phenjana mēģina manipulēt ar olimpiādi politiskiem mērķiem.

„Sports nevar radīt mieru, bet sports var būvēt tiltus. Mēs varam atvērt durvis, mēs varam parādīt, ka dialogs var novest pie pozitīva rezultāta,” norādīja Bahs.

Savienotās Valstis tikmēr vienojušās ar sabiedroto Dienvidkoreju, kā turpmāk veidot diplomātisko dialogu ar Ziemeļkoreju, norādīja ASV viceprezidents Maiks Penss intervijā laikrakstam “Washington Post”.

Viņš brīdināja, ka Vašingtona turpinās vērst sankcijas pret Phenjanu līdz tā spers skaidrus soļus uz attiekšanos no kodolieročiem.

Penss gan norādīja, ka Baltais Nams vienlaikus ir atvērts sarunām ar Kima režīmu. ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons vēlāk savukārt norādīja, ka sarunām ir priekšnoteikumi. „Es domāju, ka ir pāragri spriest. Jau iepriekš esam teikuši, ka tas ir Ziemeļkorejas ziņā izlemt, vai viņi ir gatavi ar mums sadarboties patiesā un jēgpilnā veidā. Viņi zina, kādi ir sarunu priekšnoteikumi,” norādīja Tilersons.

Vašingtona pirms nedēļas paziņoja, ka drīzumā noteiks jaunas, līdz šim „visstingrākās sankcijas” pret Ziemeļkoreju.

Oficiālās Phenjanas delegācijā bija iekļauta arī  Kima Čenuna māsa Kima Jočena. Viņa vairākas reizes tikās ar kaimiņvalsts prezidentu  Munu Džēinu un uzaicināja viņu apmeklēt savu valsti.  

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti