Kabulas ielas atdzīvina ar grafiti

Norobežojošas drošības barjeras Afganistānas galvaspilsētā Kabulā iegūst jaunu seju - grafiti mākslinieki ar trāpīgiem zīmējumiem cenšas iedvest elpu kara izpostītās pilsētas dzīvē.   

Kara pārņemtā pilsēta Kabula ir viena no neglītākajām pasaulē. Plašas avēnijas, kuras kādreiz rotāja rožu dārzi, tagad ir pārpildītas ar betona sienām, kuru mērķis 14 gadu ilgušo nemieru laikā bija pasargāt vietējos iedzīvotājus no bumbām un lodēm.

Pēc nesenajiem uzbrukumiem šādas sienas tika uzbūvētas pat dubultā, īpaši pie valdības ēkām, vēstniecībām un ietekmīgu cilvēku mājās. Iespaids ir nepārprotams: sienu iekšpusē ir pasargāta elite, bet ārpusē parasti cilvēki – katrs pats par sevi.

“Kabulā ir daudz neglītu drošības barjeru. Tas ir ļoti drūmi, apzināties, ka patiesībā tu dzīvo atvērtā cietumā. Tāpēc mēs izdomājām uzzīmēt kaut ko skaistu, un ar zīmējumiem atspoguļot dažus sociālos, kultūras un politiskos tematus,” teica grafiti mākslinieks Kabirs Mokamels.

Pirmie grafiti Afganistānas galvaspilsētā parādījās jūlijā iepretim Nacionālās drošības direktorātam. Tās bija sievietes acis ar ciešu skatienu – kā brīdinājums visiem, kas veicināja valsts nonākšanu globālā korupcijas reitinga virsotnē.  

Mākslinieki norāda, ka šajā četrarpus miljonu cilvēku apdzīvotajā pilsētā šo acu nozīmi nekavējoties saprata ikviens. Arī ar citiem zīmējumiem mākslinieki centušies trāpīgi izcelt sasāpējušas problēmas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti