Japānas premjers: Āfrika kļūs par pasaules ekonomikas dzinējspēku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Āfrika būs pasaules ekonomikas izaugsmes dzinējspēks tuvāko desmitgažu laikā, pirmdien paziņoja Japānas premjerministra Sindzo Abe.

Abe norādīja, ka Āfrika būs ekonomikas izaugsmes līdere un Japānai ir jāuzņemas saistības, kas ir abpusēji izdevīgas.

„Āfrika būs izaugsmes centrs nākamo dažu desmitgažu laikā līdz gadsimta vidum,” Abe sacīja preses konferencē Jokohomā, noslēdzot trīs dienu Tokijas Starptautisko konferenci Āfrikas attīstībai.

„Tagad ir pienācis laiks, kad mēs investējam Āfrikā,” paziņoja Japānas premjers, paskaidrojot, ka „Japāna vienkārši nepārvedīs dabas resursus no Āfrikas uz Japānu. Mēs vēlamies īstenot Āfrikā tādu industrializāciju, kas veicinās nodarbinātību un izaugsmi”.

Japānas premjers uzsvēra, ka mērķis nav panākt tikai statistikas skaitļus, bet mērķis ir „panākt augstas kvalitātes izaugsmi”, no kuras ieguvēji būtu liela sabiedrības daļa.

Neskatoties uz salīdzinoši ilgstošajiem sakariem, Japānas nozīme Āfrikas ekonomikā ir ievērojami mazāka nekā Ķīnai, kuras agresīvā politika veicinājusi gan tirdzniecības apmērus, gan tiešo investīciju pamēra pieaugumu, tomēr Pekina ir izpelnījusies kritiku par Āfrikas resursu izmantošanu, investīcijas nesaistot ar cilvēktiesību situācijas uzlabošanu un caurskatāmākas pārvaldības principu ievērošanu valstīs, kas saņem investīcijas.

Abe sestdien konferenci atklāja ar solījumu sniegt Āfrikai palīdzību 1,4 triljonu jenu (septiņu miljardu latu) apmērā, no kuriem puse tiks iztērēta infrastruktūras projektiem. Palīdzība ir daļa no 3,2 triljonu jenu (17,2 miljardu latu) Japānas valsts un privātā sektora investīcijām, kas piecu gadu laikā tiks veiktas Āfrikā.

Līdz 2018.gadam Japāna plāno, ka tās kompānijas Āfrikā būs radījušas līdz 400 tūkstošiem darbavietu.

Lai gan Āfrikā ir nepieciešamas investīcijas infrastruktūrā un elektroapgādē, tās pieaugošā vidusšķira ir pievilcīgs tirgus Japānas kompānijām, kam jāsaskaras ar vietējā pieprasījuma samazināšanos.

Konferences, kas notiek reizi piecos gados, noslēgumā tika pieņemta deklarācija Āfrikas biznesa potenciāla attīstīšanai, lai tā varētu vairāk paļauties uz uzņēmējdarbību, bet mazāk uz palīdzību. Konferences dalībnieki no dažādiem Japānas uzņēmumiem un valsts institūcijām solīja īpašu atbalstu privātajam sektoram Āfrikā.

Pirmdien pieņemtais rīcības plāns paredz, ka līdz 2018.gadam Āfrikas lauksaimniecības kopapmērs būs par 6% lielāks nekā 2008.gadā, bet rīsa raža tiks dubultota.

Ķīna uzteica Japānas plānus, paužot cerību, ka Japānas palīdzība veicinās mieru un attīstību Āfrikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti