Igauņu virsniekam Kohveram Krievijā ļauj tikties ar konsulu

Piektdien Krievijas specdienestu aizturētajam Igaunijas Iekšējās drošības dienesta virsniekam Estonam Kohveram otrdien tika dota iespēja tikties ar Igaunijas konsulu Maskavā, vēsta Igaunijas portāls „Rus.err.ee”, atsaucoties uz Igaunijas ārlietu ministru  Urmasu Paetu.  

Tikšanās notikusi Lefortovo cietumā, kur pēc aizturēšanas nogādāts Kohvers. Tikšanās organizēta saskaņā ar abpusēju vienošanos par to, ka varasiestādēm trīs diennakšu laikā jānodrošina tikšanās ar aizturētajiem.

„Svarīgi, ka viņš pirmo reizi šo dienu laikā ieraudzīja cilvēku, kas viņu atbalsta un kas apliecināja viņam, ka Igaunija ir viņa pusē. Turklāt konsuls nodeva viņam ziņas no tuviniekiem un varēja pārliecināties, ka viņa veselības stāvoklis ir apmierinošs,” paziņojis ministrs.  

Viņš arī norādījis, ka pašlaik valsts mēģina atrast Kohveram advokātu no Igaunijas. Tāpat Tallina uztur prasību izdot Kohveru Igaunijai.   

Plašāka informācija par tikšanos netiek izpausta.

Jau vēstīts, ka Kohvers piektdien no rīta, pēc Tallinas versijas, tika nolaupīts, pēc Maskavas apgalvotā - arestēts pie abu valstu robežas Krievijas pusē. Igaunijas drošības dienesta vadība kategoriski noliedz, ka Kohvers varētu pārkāpt robežu.

Saskaņā ar Tallinas ziņoto, incidents notika aptuveni pulksten deviņos, netālu no Luhamā robežkontroles punkta Igaunijas dienvidaustrumos, caur kuru ved ceļš starp Pleskavu un Rīgu. Vieta ir mežaina un reti apdzīvota. Kohvers tobrīd pildījis dienesta pienākumus, novēršot pārrobežu noziegumu, kad viņam uzbruka neidentificētas personas no Krievijas, nolaupīja un aizveda pāri robežai. Pirms tam konstatēta iejaukšanās operatīvajos radiosakaros un dūmu granātas raidīšana no Krievijas teritorijas.

Krievijas Federālais drošības dienests savukārt apgalvo, ka Kohvers aizturēts Pleskavas apgabala teritorijā aizdomās par spiegošanu. Viņam esot atņemta pistole „Taurus” ar patronām, naudas līdzekļi 5000 eiro apmērā, īpašā tehnika audioierakstu slepenai veikšanai, kā arī „materiāli, kuriem ir izlūkošanas uzdevuma raksturs”.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti