Rīta Panorāma

Intervija ar d/f “Lapsas āda” scenārija autoru Uldi Birziņu

Rīta Panorāma

Havaju salās sācies pasaulē lielākā vulkāna izvirdums

Igaunijā sāk gatavoties parlamenta vēlēšanām

Igaunijā sāk gatavoties parlamenta vēlēšanām

Igaunijas prezidents Alars Kariss oficiāli izsludinājis gaidāmās parlamenta vēlēšanas. 101 tautas priekšstāvi mūsu ziemeļu kaimiņvalsts iedzīvotāji izvēlēs nākamā gada 5. martā. 

Lielākās partijas jau sākušas gatavošanos vēlēšanām, un Igaunijas nacionālās raidorganizācijas žurnālisti aptaujāja to pārstāvjus. Valdošā Reformu partija nemainīs iepriekšējo politisko kursu, un tās galvenās prioritātes ir drošība, ekonomiskā attīstība, enerģētika, cilvēku dzīves līmeņa celšana un atbalsts Ukrainai karā pret Krieviju. Reformisti tomēr neatklāja, cik mandātus cer iegūt.

Konkrētāki ir sociāldemokrāti, kas cer iegūt 15 deputātu vietas un uzlabot cilvēku dzīves līmeni Igaunijā. Pēdējā laikā būtiski pieaugušas cenas, un jāpalielina arī algas un pensijas.

Partija "Tēvzeme" savu programmu publiskos janvārī, bet patlaban kā galvenās prioritātes min enerģētiku un enerģijas cenas, pāreju uz igauņu valodu izglītības iestādēs un skolotāju algu palielināšanu.

Cīņai nopietni gatavojas arī opozīcijas partijas, un EKRE cer uz 30 vietām, kas ļaus mainīt valsts kursu. Arī Centra partija gatavojas pārņemt varu, un tās mērķis ir atkārtot pēdējo vēlēšanu rezultātus un iegūt 25 deputātu vietas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti