Rīta Panorāma

Melnkalnē 88 gadu vecumā sāk studēt inženierzinātnes

Rīta Panorāma

Pasaules Romu kongress

G7 valstis koordinēs kara noziegumu izmeklēšanu Ukrainā

G7 valstis koordinēs kara noziegumu izmeklēšanu Ukrainā

Septiņas industriāli attīstītākās jeb tā dēvētās G7 valstis koordinēs Ukrainā pastrādāto kara noziegumu izmeklēšanu. Vienošanās par to panākta tieslietu ministru sanāksmē Vācijas galvaspilsēta Berlīnē.

Vācijas tieslietu ministrs Marko Bušmans pēc sarunām paziņoja, ka Krievijas pastrādāto zvērību Ukrainā izmeklēšana ilgs gadus vai gadu desmitus. Taču speciālisti būs labi sagatavoti, un darbs tiks turpināts tik ilgi, cik nepieciešams.

G7 valstis nodrošināšot, lai katrā valstī būtu centrālais punkts starptautisku noziegumu izmeklēšanai. Tas palīdzēs valstīm un starptautiskām organizācijām efektīvi dalīties informācijā.

Ministrs piebilda, ka seksuālās vardarbības upuru liecības jāfiksē tādā veidā, lai tās varētu iesniegt tiesā un cietušajiem nebūtu tās jāatkārto. Viņš arī atgādināja, ka šāda sanāksme sarīkota pirmo reizi, un Berlīnei līdz šim bijusi vadošā lomu citās valstīs pastrādāto kara noziegumu vaininieku tiesāšanā.

G7 grupā ietilpst arī ASV, Apvienotā Karaliste, Francija, Itālija, Japāna un Kanāda. Šajā sanāksmē piedalījās arī Starptautiskās Krimināltiesas īpašie prokurori, Vācijas federālais prokurors un Ukrainas tieslietu ministrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti