Francijas valdība atsakās no plāniem ieviest papildu nodokli degvielai

Francijas valdība atteikusies no plāniem nākamajā gadā ieviest papildu nodokli degvielai. Tas bija galvenais plašo tā dēvēto dzelteno vestu kustības protestu iemesls.

“Dzeltenajām vestēm, visiem Francijas iedzīvotājiem un jums, parlamenta deputāti, - es uzsveru, ka valdība ar deputātu vairākuma atbalstu ir gatava dialogam. Un valdība to pierāda, izslēdzot plānotos ienākumus no šī palielinātā nodokļa no valsts budžeta. Tas nebūs likumprojektā, un tālākie lēmumi jāpieņem diskusijās,” teicis Francijas premjerministrs Eduārs Filips.

Arī citas augstākās Francijas amatpersonas aicinājušas meklēt kompromisu dialoga ceļā, nevis veicināt saspīlējumu sabiedrībā. Prezidents Emanuels Makrons uzsvēris, ka visiem politiskajiem spēkiem, arodbiedrībām un biznesa līderiem jāpauž skaidrs atbalsts savaldībai un jāatbalsta kārtība. Valdība arī apsvērs iespēju atjaunot īpašo nodokli augstu ienākumu guvējiem, ko pieprasa ''dzelteno vestu'' kustība. Konkrētu lēmumu šajā jautājumā  varētu pieņemt divu gadu laikā. Tomēr amatpersonu paziņojumi nav spējuši pilnībā novērst iedzīvotāju neapmierinātību, un vairāki aktīvistu kustības neformālie līderi aicina uz jaunām protesta akcijām.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti