Francijas prezidents reformu plānā sola uzlabot iedzīvotāju ekonomisko situāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Francijas prezidents Emanuels Makrons apsolījis turpināt savu programmu Francijas pārveidošanai.  Viens no pasākumiem, lai uzlabotu iedzīvotāju ekonomisko situāciju, būs ienākuma nodokļa samazināšana.

"Man šķiet, ka labākā atbilde uz prasību par taisnīgāku fiskālo politiku ir nepalielināt personai piemērojamos nodokļus. Nē, drīzāk jāsamazina nodokļi lielākajai mūsu iedzīvotāju daļai, īpaši tiem, kuri strādā un ir vidusšķiras pārstāvji. Strādājošajiem, kuriem ienākumu nodoklis bija slogs pēdējos divus gadus. Tas ir vienkārši - es nevēlos nodokļu paaugstināšanu, es vēlos zemākus nodokļus darba cilvēkiem, tostarp būtiski samazināt ienākuma nodokli," paziņoja Makrons.

Makrons vienlaikus aizstāvēja lēmumu atcelt nodokli bagātajiem iedzīvotājiem, un šī norma tikšot pārskatīta nākamajā gadā.

Tā mērķis bija veicināt ražošanu, nevis palielināt atsevišķu personu bagātību.

Tikšot piedāvāti nodokļu samazinājumi aptuveni piecu miljardu eiro vērtībā, pensiju indeksācija tām pensijām, kas mazākas par diviem tūkstošiem eiro mēnesī, un reformas valsts pārvaldes sistēmā.

Makrons atzina, ka starp valdošo eliti un sabiedrību izveidojies uzticības deficīts, taču vienlaikus arī aizstāvēja savu izvēlēto ekonomisko kursu, ar kuru Francijas prezidents cenšas padarīt valsts ekonomiku konkurētspējīgāku un gatavāku atbildēt tādiem izaicinājumiem kā sabiedrības novecošanās, bezdarba pieaugums un darba ražīguma kritums.

"Vai esam izdarījuši nepareizu pagriezienu? Nē, es domāju, ka gluži pretēji. Es domāju, ka pašlaik notiek pārmaiņas, kuras mūsu valstij ir neizbēgamas, un mēs nedrīkstam apstāties. Jo šīs pārmaiņas sniegs atbildes uz mūsu līdzpilsoņu cerībām," sacīja Makrons.

Francijas prezidents arī atbalstīja ideju piešķirt pilsoņiem tiesības iesniegt parlamentā likumprojektus un ar petīciju rosināt referendumus par būtiskiem jautājumiem. Nākotnē nozīmīgus lēmumus varētu pieņemt zemāka līmeņa varas iestādes, un tas palīdzētu efektīvāk risināt mājokļa, transporta un citas ikdienišķas problēmas.

Tikmēr vietējie mediji atgādina, ka Makrona piedāvātais reformu plāns ir atbilde uz tā dēvēto "dzelteno vestu" protestu kustību. Tā sākas pagājuša gada novembrī, un visā valsts teritorijā savu neapmierinātību ar situāciju publiski pauda miljoniem cilvēku.

KONTEKSTS:

“Dzelteno vestu” protesta kustība Franciju pārņēma pērnā gada novembrī. Sākotnēji protesti bija vērsti pret akcīzes nodokļa palielināšanu degvielai, bet pēc tam pārauga vispārējā neapmierinātībā ar ekonomisko situāciju valstī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti