Makrons «dzeltenajām vestēm» sola jaunas reformas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Francijas prezidents Emanuels Makrons apsolījis jaunas reformas, tādējādi reaģējot uz tā saukto "dzelteno vestu" protestiem. Makrons ilgi gaidītajā runā uzsvēra, ka protesta kustības pamatā ir taisnīgas prasības, kuras viņš centīsies maksimāli izpildīt. Taču vienlaikus viņš norādīja, ka viņa prezidentūras laikā uzsāktais ekonomikas liberalizācijas kurss ir pareizs.

Francijas prezidenta atbilde "dzeltanajām vestēm" bija ilgi gaidīta, bet Parīzes Dievmātes katedrāles ugunsgrēks to atvirzīja vēl vairāk par nedēļu, taču tagad Emanuels Makrons nācis klajā ar vairākiem solījumiem, lai mazinātu protestētāju dusmas par, viņuprāt, netaisnīgo valsts ekonomisko kursu. Francijas prezidents uzvēris, ka nodokļus bagātniekiem gan tomēr necels, ņemot vērā, ka tie jau tagad ir vieni no augstākajiem pasaulē. Tā vietā tiks piedāvāti nodokļu samazinājumi aptuveni 5 miljardu eiro vērtībā, pensiju indeksācija tām pensijām, kas mazākas par diviem tūkstošiem eiro mēnesī, un reformas valsts pārvaldes sistēmā.

"Es domāju, ka labākā atbilde prasībai pēc finansiāla taisnīguma ir nevis pacelt nodokļus kaut kādai daļai, bet tieši otrādi – samazināt nodokļu slogu pēc iespējas lielākam cilvēku skaitam, it īpaši tiem, kas strādā, it īpaši vidusšķirai. Tiem, kuri maksā ienākuma nodokli un ir devuši ļoti daudz pēdējo gadu desmitu laikā," teica Makrons.

Francijas prezidents atzina, ka starp valdošo eliti un sabiedrību izveidojies uzticības deficīts, taču vienlaikus arī aizstāvēja savu izvēlēto ekonomisko kursu, ar kuru Makrons cenšas padarīt valsts ekonomiku konkurētspējīgāku un gatavāku atbildēt tādiem izaicinājumiem kā sabiedrības novecošanās, bezdarba pieaugums un darba ražīguma kritums.

"Vai esam izdarījuši nepareizu pagriezienu? Nē, es domāju, ka gluži pretēji. Es domāju, ka pašlaik notiek pārmaiņas, kuras mūsu valstij ir neizbēgamas, un mēs nedrīkstam apstāties. Jo šīs pārmaiņas sniegs atbildes uz mūsu līdzpilsoņu cerībām," pauda Makrons.

"Dzelteno vestu" protesta kustība Franciju pārņēma pērnā gada novembrī. Sākotnēji protesti bija vērsti pret akcīzes nodokļa palielināšanu degvielai, bet pēc tam pārauga vispārējā neapmierinātībā ar ekonomisko situāciju valstī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti