FOTO: Grieķijā 1.maiju atzīmē ar streiku un demonstrācijām

Grieķijas arodbiedrības un tās atbalstītāji Darba svētkus jeb 1.maiju ir sagaidījuši ar 24 stundu ilgu streiku un protestiem pret jauniem taupības pasākumiem, ko pieprasa kreditori, raksta AFP.

Policija ziņo, ka Atēnās demonstrācijā ir devušies ap 10 000, savukārt Salonikos – 3500 cilvēku. Streiks Grieķijā dienā, kas ir brīvdiena, izpaužas, ka daudzu uzņēmumu un dienestu darbības apturēšana. Tādējādi, piemēram, prāmju un vilcienu satiksme ir apturēta.

“Mums ir jāatgūst tas, kas no mums tika nozagts krīzes laikā,” uzrunā Atēnās sacīja Komunistiskās partijas līderis Dimitris Kotsumbas. “Mums ir jāatceļ visi pret darba ņēmējiem esošie likumi (..) un nodzēst [Grieķijas sabiedriskos] parādus,” pauda Kotsumbas.

Paredzams, ka ģenerālstreiks Grieķijā notiks 17.maijā.

Grieķijas valdība patlaban atrodas zem kreditoru – Eiropas Savienības, Eiropas Centrālās Bankas un Starptautiskā valūtas fonda – spiediena, kas ir ar mieru piešķirt 3,6 miljardus eiro, taču pretī prasa jaunus taupības pasākumus 2019. un 2020.gadā.

Tikmēr Francijā, Itālijā un Turcijā 1. maija protesti pārauguši arī sadursmēs ar policiju. Tomēr kopumā šī gada nekārtības nav izcēlušās uz iepriekšējos gados pieredzēto demonstrāciju fona. Francijā papildu spriedzi radījis fakts, ka abi prezidenta amata kandidāti sākuši pēdējo aģitācijas nedēļu pirms prezidenta vēlēšanu otrās kārtas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti