«Financial Times»: Krievijas un Ukrainas miera sarunās sasniegts ievērojams progress

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Kā vēsta laikraksts “Financial Times”, Krievijas un Ukrainas miera sarunās esot vērojams būtisks progress. Abas puses risina sarunas par 15 punktu miera plānu. Tas paredz karadarbības apturēšanu un Krievijas spēku izvešanu no Ukrainas, ja Ukraina piekritīs neitrālas valsts statusam un atsevišķiem ierobežojumiem, kas skartu tās bruņotos spēkus.

“Financial Times” atsaucas uz trim avotiem, kas ir informēti par sarunu gaitu.

Saskaņā ar vienošanās plānu Ukrainai būtu jāatsakās no vēlmes kļūt par NATO dalībvalsti, kā arī jāapsola Krievijai, ka Ukrainas teritorijā netiks izvietotas ārvalstu karaspēka bāzes un ieroči. Ukraina saņemtu drošības garantijas no sabiedrotajiem, piemēram, ASV, Lielbritānijas un Turcijas.

Taču nav skaidrs, kas notiks ar Ukrainas teritorijām, ko Krievija sagrābusi kopš 2014. gada.

Ukrainas prezidenta padomnieks Mihailo Podoļjaks sarunā ar “Financial Times” uzsvēris, ka Krievijas karaspēkam būtu jāaiziet no visām teritorijām, kas ieņemtas kopš uzbrukuma sākuma 24. februārī.

Krievija pieprasa, lai Ukraina atzītu Krimu kā Krievijas sastāvdaļu, kā arī atzītu Doneckas un Luhanskas “tautas republiku” neatkarību.

Krievija arīdzan vēlas panākt, lai Ukrainas likumos tiktu nostiprināts krievu valodas statuss. Pašlaik ukraiņu valoda ir vienīgā valsts valoda Ukrainā.

Podoļjaks gan vēlāk paziņoja, ka "Financial Times" publicētā informācija ir vienošanās melnraksts, kurā izklāstītas Krievijas prasības, bet Ukrainai ir savas prasības. Ukraina pieprasa karadarbības pārtraukšanu, Krievijas karaspēka izvešanu un drošības garantijas no vairākām valstīm.

Ukrainas amatpersonām ir bažas, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins nemaz nevēlas mieru, bet sarunu mērķis ir iegūt laiku, lai pārgrupētu spēkus un sāktu jaunu ofensīvu.

KONTEKSTS:

Krievijas iebrukums Ukrainā turpinās jau kopš 24. februāra. Sarunas līdz šim nav devušas rezultātu, un 12. martā Francijas prezidenta administrācijā paziņoja – pašlaik izskatās, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins neizrāda nekādu vēlēšanos izbeigt karu Ukrainā.

Krievijas rīcība izpelnījusies asu nosodījumu no demokrātiskās pasaules. Rietumvalstis noteikušas vairākas sankcijas gan pret Krieviju, gan pret Baltkrieviju, kas atbalsta Kremļa lēmumu uzbrukt Ukrainai. Tikmēr arvien vairāk ārvalstu uzņēmumi boikotē Krieviju un aptur savu darbību šajā valstī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti