ES augstā ārlietu pārstāve Federika Mogerīni paziņoja, ka balsojumā netika ievēroti minimālie starptautiskie standarti, respektēts politiskais plurālisms, demokrātija, caurspīdīgums un likuma vara.
Venecuēlas opozīcija saskārusies ar milzīgiem šķēršļiem, un vēlēšanu procesā konstatēti daudzi pārkāpumi, tostarp balsu pirkšana. Mogerīni norādīja, ka bloka amatpersonas un dalībvalstis apsvērs adekvātu atbildes pasākumu īstenošanu, tomēr pagaidām nesniedza plašāku informāciju.
Arī industriāli attīstītās valstis jeb G7 valstis trešdien, 23.maijā, sanāksmē vienisprātis noraidīja Venecuēlas prezidenta vēlēšanu rezultātus. Ar šādu paziņojumu nāca klajā Lielbritānijas, Kanādas, Francijas, Vācijas, Itālijas, Japānas un Savienoto Valstu pārstāvji, pievienojoties arī Eiropas Savienībai. Tās visas uzskata, ka Nikolasa Maduro uzvarai trūkst „leģitimitātes un ticamības”, tādējādi lielvarām un blokam aicinot Venecuēlu sarīkot jaunu balsojumu.
KONTEKSTS:
Venecuēlas prezidenta vēlēšanās uzvarēja līdzšinējais valsts vadītājs Nikolass Maduro. Vēlēšanas nosodīja arī Amerikas Savienotās Valstis un citas Latīņamerikas zemes. 14 valstis pat atsauca savus vēstniekus no Karakasas.
Maduro Venecuēlas prezidenta vēlēšanās ieguva 68% vēlētāju atbalstu, opozīcija balsojumā nepiedalījās un aicināja arī sabiedrību no vēlēšanām atturēties. Opozīcija norādīja, ka vēlētāju aktivitāte patiesībā bija vien 30%.