Iprā norisinājās trīs smagas kaujas ar milzīgiem upuriem, un šeit Vācijas armija pirmo reizi izmantoja ķīmiskos ieročus – iprīta gāzi.
Taču pēc vēsturisko notikumu atceres pasākumiem valstu vadītājiem būs jāvienojas arī par jauno Eiropas Komisijas prezidentu, kā arī jāparaksta asociācijas līgums ar trim Austrumu partnerības valstīm – Ukrainu, Gruziju un Moldovu.
Pēc karavīru piemiņas vietu apmeklēšanas Iprā, Eiropas Savienības valstu vadītāji sēdīsies pie sarunu galda, kur viens no svarīgākajiem tematiem būs jaunā Eiropas Komisijas prezidenta izraudzīšanās.
Vairums valstu, ieskaitot Eiropas smagsvaru Vāciju, atbalsta bijušo Luksemburgas premjerministru un Eiropas Parlamentā vislielāko balsu skaitu guvušās Eiropas Tautas Partijas virzīto Žanu Klodu Junkeru.
Taču tam sīvi pretojas Lielbritānija, norādot, ka Junkers pārāk kvēli atbalsta Eiropas federalizāciju, līdz ar to tie pie līderu vakariņu galda sagaidāmas cīņas starp Lielbritānijas premjerministru Deividu Kameronu un Vācijas kancleri Angelu Merkeli.
Savukārt piektdien, jau atgriežoties Briselē, Eiropas Savienības valstu vadītāji parakstīs asociācijas līgumu ar trim Austrumu partnerības valstīm- Ukrainu, Moldovu un Gruziju.