Pasaulē neviennozīmīgi vērtē Turcijas militāro operāciju Sīrijā

Daudzu pasaules valstu līderi kritizē Turcijas īstenoto militāro operāciju Sīrijā. Savukārt NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs atzina Ankaras tiesības gādāt par drošību, bet vienlaikus aicināja Ankaru izrādīt savaldību operācijās pret kurdu spēkiem.  

“Mēs apspriedām situāciju Sīrijā. Mūsu sabiedroto Turciju visvairāk skar krīze, un tai ir pamatotas bažas par drošību. Tā ir cietusi šausminošos terora aktos un uzņem miljoniem Sīrijas bēgļu. Turcijas varas iestādes ir informējušas NATO par notiekošo operāciju. Sīrijas ziemeļos. Tomēr ir svarīgi izvairīties no darbībām, kas var vēl vairāk destabilizēt reģionu, saasināt spriedzi un izraisīt vairāk cilvēku ciešanas,” sacīja Stoltenbergs.

Viņš pauda vēlmi, lai Turcijas īstenotā operācija Sīrijas ziemeļos būtu proporcionāla un apdomīga. Tā nedrīkst apdraudēt ieguvumus, kas panākti cīņā pret kopīgo ienaidnieku - "Islāma valsti".

Stoltenbergs jau piektdien apmeklēs Stambulu un apspriedīs šo jautājumu ar Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoganu.

Asāk par notiekošo izteikušies vairāki ietekmīgi ASV un citu valstu politiķi. ASV republikāņu senators Lindsijs Greiems paziņoja, ka parlaments liks Turcijai dārgi samaksāt par savu ofensīvu. Viņš arī aicināja prezidentu Donaldu Trampu mainīt kursu un atgriezties pie drošās zonas koncepcijas.

Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers trešdien pieprasīja Ankarai apturēt operāciju un norādīja, ka Eiropa nemaksās par drošības zonu, ko tā iecerējusi izveidot Sīrijas ziemeļos.

Savukārt Irākas prezidents Barhams Salehs uzsvēra, ka Turcijas uzbrukums kurdu kontrolētajām teritorijām var izraisīt cilvēku ciešanas un stiprināt teroristu grupējumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti