ES piemēro sankcijas septiņiem Krimas vēlēšanu rīkotājiem

Eiropas Savienība (ES) piemērojusi sankcijas vēl septiņām personām, kas pagājušajā gadā palīdzēja sarīkot vēlēšanas Krievijas okupētajā Krimā. Amatpersonas uzsver, ka lēmums atkārtoti apliecina bloka atbalstu Ukrainas suverenitātei un tās teritorijas nedalāmībai.

"Vakar vakarā nebija diskusiju. Eiropas Savienības vēstnieki pagarināja sankcijas, kas ietver ierobežojošus pasākumus, par darbībām, kas grauj vai apdraud Ukrainas teritoriālo vienotību, suverenitāti un neatkarību," sacīja Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Valdis Dombrovskis.

Bloka pārstāvji informēja, ka ierobežojumi noteikti tā dēvētās Krimas Republikas premjerministram, kā arī augsta ranga amatpersonām Sevastopolē. Šīs personas iesaistījās vēlēšanu rīkošanā un aktīvi atbalstīja tādu rīcību un politikas īstenošanu, kas vērsta pret Ukrainu.

Sankcijas Krimas notikumu dēļ līdz šim brīdim kopumā piemērotas 177 fiziskām un 44 juridiskām personām, "melnajā sarakstā" iekļautajiem aizliegts iebraukt bloka ES dalībvalstu teritorijā un iesaldēti tur izvietotie līdzekļi.

KONTEKSTS:

Krievija Ukrainai piederošo Krimas pussalu okupēja 2014. gada februārī, un ierobežojumus daudziem oficiālās Maskavas pārstāvjiem piemērojušas arī ASV un citas rietumvalstis.

Reģionālās un municipālās vēlēšanas Krievijā, tostarp Krimā un Sevastopolē, notika 2019. gada septembra sākumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti