Panorāma

Sāk iztiesāt tā dēvēto ABLV bankas krimināllietu

Panorāma

Panorāma

ES ieguldīs vairāk naudas ārējās robežas sargāšanā

ES līderu sanāksmē – jauni plāni par migrantu ātrāku atgriešanu mājās

Eiropas Savienības (ES) līderu sanāksmē ceturtdien izklāstīti plāni par to, kā efektīvāk sargāt ES robežas.

Robežu aizsardzība bija viens no svarīgākajiem tematiem ceturtdienas vakarā notikušajā ES līderu sanāksmē Briselē. Tādās valstīs kā Vācija, Beļģija un Nīderlande aizvadītajā gadā ir krasi pieaudzis migrantu skaits no arābu un Āfrikas valstīm. Turklāt bieži vien nav skaidrs, kā šie cilvēki ir šķērsojuši robežu un nonākuši Rietumeiropā.

ES ir ievērojami palielinājies neregulāro ieceļošanas gadījumu skaits maršrutos pāri Vidusjūrai un caur Rietumbalkāniem – pagājušajā gadā to skaits pieaudzis par 64%, sasniedzot 330 000. Tas Eiropas politiķus ir satraucis, un tiek meklēti veidi, kā migrācijas jautājumus sakārtot. Vairākas valstis, to skaitā Latvija, Austrija, Grieķija, prasīja stingrākus robežpasākumus.

Savukārt Vācija norādīja, ka jāveicina legālā migrācija, kas ir būtiska bloka ekonomikas izaugsmei, un ka vispārējas pieejas, kas riskē to ierobežot, nav saprātīgas.

ES dalībvalstu vadītāji vienojušies par papildu līdzekļu piešķiršanu ES ārējās robežās stiprināšanai, tai skaitā pierobežas personāla un transportlīdzekļu vajadzībām. Taču žogu celtniecības finansēšana dalībvalstīm jāveic pašām par saviem līdzekļiem.

"Mēs skaidri pasakām – tas ir robežas  pārvaldībai. Piemēram, viens no pilotprojektiem ir tāds, kur ir tikai žogs, bet nekas cits. Un tas nefunkcionē.  Ir skaidrs, kas ir nepieciešams – jums ir vajadzīgas kameras,  ir nepieciešama elektroniskā uzraudzība, vajag ceļus gar žogu patruļām, piemēram, vajag ekipētu personālu, vajag sargtorņus, vajag transportlīdzekļus. Tāpēc visām šīm tēmām jābūt integrētām vienotā paketē," norādīja Eiropas Komisijas vadītāja Urzula fon der Leiena.

Turpmāk lielāku akcentu tādēļ tiek plānots likt uz ātrāku migrantu atgriešanu mājās, ja viņiem ir atteikts patvērums, un uz stingrāku robežu aizsardzību.

Nīderlandes premjers Marks Rute ir gandarīts par šādu iznākumu.

Nīderlandes premjers Marks Rute
00:00 / 00:31
Lejuplādēt

"Šoreiz skaidri un atklāti ir apspriests uzticības trūkums. Itālija un citi saka, ka, ja mēs viņus reģistrēsim, tad jūs, ziemeļos, viņus neņemsiet. Mēs sakām, ka tāpēc, ka jūs viņus nereģistrējat, viņi vienkārši soļo pāri Vācijas un Nīderlandes vai Beļģijas un Nīderlandes robežai. Sistēma nav pietiekami stingra, un mēs nevaram kontrolēt notiekošo. Šoreiz tas ir atklāti apspriests," sacīja Rute.

Jau ziņots, ka pērn migrācija atgriezās ES politiskajā dienaskārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti