Pusdiena

Pusdiena 09.09.2016

Pusdiena

Veselības ministrija sola pilnveidot procedūras lobiju ietekmes mazināšanai

ES bēgļiem Turcijā katru mēnesi uz elektronisko karti pārskaitīs naudas pabalstu

ES bēgļiem Turcijā katru mēnesi uz elektronisko karti pārskaitīs naudas pabalstu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Piektdien, 9.septembrī Turcijā ieradusies augsta līmeņa ES delegācija, kas līdzi atvedusi arī finansējumu. Vairāki simti miljoni eiro paredzēti bēgļu atbalstam. Tās būs īpašas elektroniskās kartes, uz kurām mēnesī pārskaitīs noteiktu naudas summu, par kuru cilvēki varēs iegādāties ēdienu vai izlietot citām vajadzībām – miteklim vai bērnu izglītošanai. ES ar visiem spēkiem cenšas saglabāt labas attiecības ar Turciju, kas ik pa laikam piedzīvo sarežģījumus.

Ankarā ierodas ES augstā pārstāvē ārlietās Federika Mogerīni un par paplašināšanos atbildīgais komisārs Johaness Hāns. Viņiem līdzi ir apsolījums 348 miljonu eiro vērtībā, kas ir daļa no ES un Turcijas trīs miljardu eiro vērtā līguma par to, ka Turcija izmitina bēgļus no Sīrijas, bet Brisele finansē šīs iespējas. Šoreiz palīdzība ir ļoti konkrēta un pat taustāma – ES vissmagākajā situācijā nonākušajiem bēgļiem piedāvā elektroniskās kartes, kurās ik mēnesi nonāks konkrēta naudas summa, ko bēgļi varēs izmantot savām vajadzībām – iegādāties pārtiku, nepieciešamo pajumtei, bērnu izglītībai tā vietā, lai sūtītu viņus strādāt.

„Šis ir efektīvs veids, kā cilvēkiem palīdzēt ar cieņu, nevis dodot ēdienu tieši rokās. Šī palīdzība, protams, notiek respektējot vietējo sabiedrību un vietējo uzņēmējdarbību,” saka Eiropas humānās palīdzības komisārs Krists Stilianidis.

Viņš pagaidām neatklāj, cik liela summa katru karti sasniegs. Tā esot izlemta kopā ar ANO, Pasaules pārtikas programmu, kas jau strādā līdzīgā veidā arī citās pasaules valstīs, un atbildīgajām Turcijas varas iestādēm un Turcijas Sarkano krustu. Kartes sāks darboties jau nākamajā mēnesī. Komisārs Krists Stilianidis apgalvoja, ka šo sistēmu ES rūpīgi uzraudzīs, lai katrs tajā ieguldītais eirocents būtu izmantots godīgi un pareizajam nolūkam.

ES Turcija joprojām ir ļoti svarīga partnere smagajā bēgļu krīzē, taču par abu sadarbību teju vai katru dienu dzirdamas pretrunīgas atsauksmes. Visvairāk tās ir no Turcijas politiķu puses, kuri pārmet ES solījumu neturēšanu, īpaši par to, ka Turcijas ļoti iecerētais bezvīzu režīms joprojām nav ieviests un ES norāda uz vēl nepadarītiem darbiem.

Sarežģītu situāciju padara arī fakts, ka pēc vasarā notikušā neveiksmīgā puča, Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans turpina pēc paša vārdiem sacīto „tīrīšanu” aizturot vai arī atlaižot no darba tūkstošiem valsts iestādēs strādājošo uz aizdomu pamata par piedalīšanos apvērsumā. 

Sodi sāk aptvert arvien plašāku sabiedrību. Pēc jaunākajām ziņām Erdogans licis no darba atbrīvot vairāk nekā 11 000 skolotāju, norādot uz viņu saistību ar kurdu teroristiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti