Eiropas Komisija piedāvā jaunu Krievijas naftas sankciju projektu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 4 mēnešiem.

Ukrainas bruņotie spēki valsts austrumos turpina aktīvu pretestību Krievijas iebrucējiem, taču bruņoto spēku ģenerāļi brīdina, ka ir jāgatavojas ilgstošam karam. Un viens no galvenajiem Ukrainas veiksmes stāstiem būtu nepieļaut nekādu piekāpšanos teritoriālajos jautājumos. Tikmēr Eiropas Komisija ir piedāvājusi dalībvalstīm jaunu Krievijas naftas sankciju projektu.

Eiropas Komisija piedāvā jaunu Krievijas naftas sankciju projektu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Kijiva atzīmē 1540. gadadienu

Katru gadu maija pēdējā svētdienā Ukrainā tiek atzīmēta galvaspilsētas Kijivas diena, un šodien tiek atzīmēta 1540. gadadiena kopš Kijivas dibināšanas.

Parasti šie svētki tiek atzīmēti ar plašiem koncertiem un tirdziņiem, taču šogad, kara apstākļos, protams, svētku programma ir daudz pieticīgāka, turklāt varas iestādēm ir bijis nepieciešams īpaši uzsvērt, ka nevajadzētu ignorēt uzlidojumu trauksmes sirēnas.

Bet, kamēr Ukrainas galvaspilsētā situācija ir kopumā mierīga, Ukrainas austrumos karadarbība joprojām turpinās.

Joprojām pretrunīgas ziņas no Severodoneckas

Kā intervijā televīzijas kanālam "1+1" stāsta Luhanskas apgabala militārās administrācijas vadītājs Serhijs Gaidajs, joprojām tiek saņemtas pretrunīgas ziņas no Severodoneckas. 

Lai arī Krievijas spēki un tā dēvētie kadirovieši apgalvo, ka pilsēta ir pārņemta viņu kontrolē, tā nebūt neesot. Tāpat tiek apgalvots, ka savā kontrolē Ukrainas bruņotie spēki ir pārņēmuši stratēģiski svarīgo ceļu Ļisičanska–Bahmuta – tagad šis ceļš tiekot apšaudīts mazāk un pa to ir iespējams nogādāt humānās palīdzības kravas.

Ukrainas ģenerālis: Lielgabalu gaļas Krievijai nekad nav trūcis

Ukrainas aģentūra "UNIAN" šodien, atsaucoties uz kādu vārdā nenosauktu ukraiņu armijas ģenerāli, vēsta, ka Krievijai ir pietiekami daudz resursu, lai turpinātu karu ļoti ilgu laiku.

Ģenerālis norādījis, ka, no vienas puses, pašā frontes līnijā krievu spēkiem resursu trūkst, taču lielgabalu gaļas Krievijai nekad neesot trūcis un cilvēki nekad nav žēloti. Turklāt nevajagot aizmirst, ka pret 40 miljonu lielo Ukrainu karo 140 miljonu cilvēku lielā Krievija.

No otras puses, ģenerālis uzsvēris, ka Krievija šajā karā uzvarēt nevar, jo tā faktiski ir iesaistīta konfliktā pret vairāk nekā 40 pasaules valstīm. Tāpēc Ukrainai ir jārēķinās ar lielām un smagām kaujām un viens no galvenajiem priekšnoteikumiem uzvarai ir nepieļaut, ka Ukrainas politiskā vadība piekāpjas Maskavai kādos teritoriālajos jautājumos.

Šis ģenerālis arī paudis pārliecību, ka pašreizējā situācijā viena no lielākajām ieguvējām no konflikta ir Ķīna, kura agri vai vēlu sagaidīs, ka Krievija vienkārši tai nokritīs priekšā uz galda.

Eiropas Komisija izsūtījusi dalībvalstīm jaunu Krievijas naftas embargo projektu

Tikmēr Eiropas Komisija ir izsūtījusi dalībvalstīm jaunu Krievijas naftas embargo projektu. Par to ziņo aģentūra "Bloomberg".

Šajā projektā esot piedāvāts pirms pilnīgas atteikšanās no Krievijas naftas noteikt pārejas periodu. Tā, piemēram, Bulgārijai šāds pārejas posms varētu būt līdz 2024. gada jūnijam vai decembrim, bet Horvātijai varētu piedāvāt izņēmumus vakuuma gāzes eļļas importam. Turklāt, no sankcijām pašlaik tiek izslēgts naftas vads „Družba”, pa kuru naftu saņem arī Ungārija.

Eiropas Komisija arī piedāvājusi ierobežot Krievijas naftas reeksportu uz citām dalībvalstīm vai trešajām valstīm. Projektā arī paredzēts, ka Eiropas Savienība pārtrauks naftas importu pēc sešiem mēnešiem un naftas produktu importu pēc astoņiem mēnešiem.

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti