Kamēr ar krāšņu uguņošanas izrādi un, īpaši pieminot mūžībā aizgājušās mūzikas zvaigznes Deividu Boviju un Prinsu, Austrālija un Jaunzēlande jau ir pārkāpušas Jaunā gada slieksni, daudzviet pasaulē tam vēl tikai gatavojas.
Pēdējo gadu notikumi ir mainījuši svētku seju un priekam cieši līdzās stāv bažas par drošību. Parīzē, Madridē, Ņujorkā lielākos laukumus, kur gatavojas pulcēties Jaunā gada sagaidītāji, bloķē ar betona aizsargbarjerām un smagajām automašīnām, lai nodrošinātos pret iespēju, ka kāds ar kravas auto var ietriekties pūlī, gluži kā tas notika vasarā Francijas kūrortpilsētā Nicā un Ziemassvētku tirdziņā Berlīnē.
Tūkstošiem policistu patrulēs Londonā un citās Lielbritānijas pilsētās, rūpīgi uzraugot arī metro un citu sabiedrisko transportu.
Arī Ķelnē sola maksimālu kārtības sargu klātbūtni, lai neatkārtotos aizvadītās gadumijas murgs, kad fiziskus uzbrukumus, aplaupīšanu un pat izvarošanu piedzīvoja simtiem sieviešu, un toreiz tika ziņots, ka to paveikuši Ziemeļāfrikas izcelsmes vīrieši. Varas iestādes tajā pašā laikā ir lūgušas iedzīvotājus stingri nodalīt noziegumus no imigrācijas un bēgļu krīzes, uzsverot, ka tās nav saistāmas lietas. Pilsētā aizliegti arī vismaz daži galēji labējo grupu gājieni.
Beļģijas galvaspilsētā Briselē, kas vēl martā piedzīvoja teroraktus starptautiskajā lidostā un Mālbēkas metro stacijā un joprojām saglabā trešo augsto terorisma drošības līmeni četru punktu skalā, pretējo aizvadītajam gadam uguņošana šoreiz nav atcelta. Tā plānota vairākās valsts lielākajās pilsētās.
Plašākā Jaunā gada sagaidīšana paredzēta galvaspilsētas Briseles vecpilsētā. Tur, kā brīdina policija, daudzas ielas būs slēgtas, bet cilvēkus, kuri vēlēsies nokļūt svinību vietā, pie norobežotajām ieejām rūpīgi pārbaudīs. Cilvēki vietējos medijos ir aicināti neņemt līdzi lielas somas, paši savu pirotehniku un veikalā nopērkamās svētku raķetes, lai, kā norādījusi policija, neradītu lieku paniku. Aizliegts arī līdzi ņemt pudeles un glāzes.
Līdzīgi ierobežojumi sagaida arī visus tos, kas Jauno gadu vēlēsies sagaidīt rosīgajā Antverpenē un Gentē, kas katru gadu piesaista tūristu tūkstošus.
Līdzīgi kā Latvijā arī Beļģijā dienesti aktīvi brīdina cilvēkus neiegādāties svētku uguņošanai mājas apstākļiem domātās raķetes apšaubāmās vietās vai interneta veikalos un rūpēties par savu drošību.
Piesardzīgāka šogad būs Parīze. Te atcelta tradicionālā uguņošanas izrāde pie Eifeļa torņa, taču joprojām majestātiskajos Elizejas laukos gaida ierodamies vismaz pusmiljonu parīziešu un pilsētas viesu. Arī Parīzē, līdzīgi kā citur lielākajās pilsētās, daudzas ielas būs slēgtas, īpaši autotransportam, un norobežotas ar drošības barjerām, lai pasargātu svinētājus.
Stingrāki drošības pasākumi ieviesti arī Milānā, kur notvēra un nošāva Berlīnes Ziemassvētku tirdziņa uzbrucēju, bet arī citās Itālijas pilsētās tagad vairās no kravas auto, un tiem liegts tuvoties gan Romai, gan Neapolei.
Bet aizdejošais gads ar visu piedzīvoto tik ātri vis neatvadīsies. Lai saskaņotu universālo koordinēto laiku ar astronomisko Saules laiku, šā gada pēdējai minūtei pievienos papildus sekundi.