Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ceļ trauksmi par klaiņojošiem kaķiem

Eiropā vētras, tornado un krusa

Eiropā plosās vētras, tornado un krusa

Stipras lietusgāzes, vēji, krusa un pat tornado – šādi laikapstākļi pēdējo dienu laikā piemeklējuši vairākas Eiropas valstis. Tikmēr Ziemeļameriku pārņēmis nepieredzēts karstums, kas prasījis arī upurus.

Aizvadītajā diennaktī apvidū, kur satiekas Nīderlande, Beļģija un Vācija, pērkona negaiss un spēcīgas lietusgāzes izraisīja plašus plūdus. Ūdens pārņēma ielas, tuneļus un pārpludināja pagrabus.

Negaiss skāra arī Čehiju, kur ugunsdzēsēji pagājušajā naktī saņēma simtiem lūgumu pēc palīdzības. Lielākoties tas bija saistīts ar vētras nogāztiem kokiem, kas uzkrituši uz ceļiem vai automašīnām. Daudzviet apstādināja vilcienu satiksmi, bet desmitiem mājsaimniecību palika bez elektrības, daudzas arī applūda. Vēl pirms nedēļas valstī plosījās tornado.

“Mēs kādu laiku novērojām situāciju. Parasti, kad ir stiprs lietus, ūdens atduras pret konkrētu slieksni, esam par to domājuši. Bet šoreiz dzirdējām troksni un tad ieraudzījām, ka vannasistabā gāžas lavīna ar ūdeni,” stāsta applūdušās mājas īpašniece Ala Jarčenko.

Francijā kādu ciematu valsts ziemeļaustrumos otrdien pēcpusdienā piemeklēja pēkšņa un stipra krusa. Sešu minūšu laikā ciemata ielas klāja aptuveni 60 centimetru ledus, kas pēc tam ātri vien izkusa un izraisīja nelielus plūdus.

Nedēļas sākumā spēcīga krusa piemeklēja arī Šveici, kur vētras rezultātā nodarīti dažādi postījumi ēkām un automašīnām. Arī tur glābējiem mainīgo laikapstākļu dēļ bijušas darba pilnas rokas.

Savukārt okeāna otrā pusē – Ziemeļamerikā – daudzus reģionus piemeklējis nepieredzēts karstums. Kanādas rietumos karstuma vilnis izraisījis vismaz 134 cilvēku nāvi un daudziem bijusi nepieciešama mediķu palīdzība. Visvairāk upuru, lielākoties gados veci cilvēki, bijuši Vankūverā un tās apkārtnē.

Litonas ciematā, kas atrodas Britu Kolumbijas provincē, otrdienas pēcpusdienā temperatūra sasniegusi 49,5 grādus pēc Celsija. Līdz šim Kanādā nebija fiksēta gaisa temperatūra, kas būtu augstāka par 45 grādiem.

Liels karstums valda arī Amerikas Savienotajās Valstīs, kur zināms par karstuma izraisītu nāvi diviem cilvēkiem. Valsts ziemeļrietumos Portlendā reģistrēta temperatūra, kas augstāka par 46 grādiem. Pilsētā svētdien uz laiku pārtrauca tramvaju satiksmi, jo bija bažas par kabeļu kušanu. Karstuma dēļ daudzviet valstī neiesaka iziet no mājām un lūdz pastiprināti rūpēties par savu veselību un drošību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti