Gruzijas valdība un starptautiskā sabiedrība uzskata separātistu pasludinātās Abhāzijas un Dienvidosetijas republikas par Gruzijas sastāvdaļu. Taču “de facto” tās jau gadiem ilgi nav pakļautas Tbilisi varai un gandrīz pilnībā ir atkarīgas no Krievijas politiskā, ekonomiskā un militārā atbalsta.
Bibilovs publicējis paziņojumu Krievijā valdošās partijas “Vienotā Krievija” mājaslapā. Viņš apgalvo, ka Dienvidosetijas Republika būs savas “vēsturiskās dzimtenes” – Krievijas – sastāvā.
“Krievu pasaule šodien aizstāv tai piederīgos, tos, kas iestājas pret nacismu, aizstāv vispārcilvēciskās vērtības,” apgalvo Bibilovs.
“Es uzskatu, ka apvienošanās ar Krieviju ir mūsu stratēģiskais mērķis. Mūsu ceļš. Tautas ilgas. Un mēs virzīsimies pa šo ceļu. Attiecīgus juridiskos soļus spersim jau tuvākajā laikā.”
Krievijas sastāvā pašlaik jau ir Ziemeļosetija, ko arī apdzīvo osetīnu tauta. 90. gadu sākumā Dienvidosetija mēģināja atšķelties no Gruzijas, kas ar spēku centās apspiest šos centienus. Tas noveda pie kara, kurā gāja bojā ap 1000 cilvēku.
Pēc tam konflikts starp Dienvidosetijas separātistiem un Gruzijas valdības spēkiem ir turpinājies, līdz 2008. gadā Krievija atklāti nostājās Dienvidosetijas pusē un iebruka Gruzijā. Karā uzvarēja Krievija, un Gruzija zaudēja jebkādu kontroli pār Abhāzijas un Dienvidosetijas reģioniem.
Dienvidosetija, kur dzīvo ap 55 000 iedzīvotāju, ir ļoti atkarīga no Krievijas atbalsta.
Dienvidosetijas neatkarību ir atzinusi tikai Krievija un vēl dažas pasaules valstis: Sīrija, Venecuēla, Nikaragva un Nauru.
Pēdējās dienās par vēlmi oficiāli pievienoties Krievijai paziņojuši arī Doneckas un Luhanskas “tautas republiku” līderi.
Arī šīs “republikas”, ko starptautiskā sabiedrība uzskata par neatņemamu Ukrainas sastāvdaļu, ir pilnībā atkarīgas no Krievijas, kas jau gadiem ilgi centusies uzkurināt separātismu Ukrainas austrumos un atbalstījusi bruņotās separātistu bandas.