Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Izrāde «MEISTARS un ALEKSANDRA» Eduarda Smiļģa Teātra muzejā

Intervija ar Mišelu Tirēnu

Pasaules Veselības organizācija: Latvija atrodas pirmajā «Covid-19» izplatības fāzē

Latvija pagaidām atrodas pirmajā jaunā koronavīrusa "Covid-19" izplatības fāzē, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas reģionālā direktora īpašais pārstāvis Latvijā Mišels Tirēns.

Intervijā speciālists stāstīja, ka Latvija pagaidām atrodas pirmajā vīrusa izplatības fāzē. "Tā, kur ir mazs reģistrēto saslimušo skaits. Nākamais ir plašākas izplatības mērogs, kad cilvēks cilvēkam [slimību] var nodot. Pēdējās fāzes laikā tiek ietekmēta visa sabiedrība," teica Tirēns. Viņš arī norādīja, ka Latvijā ir mazāks iedzīvotāju blīvums nekā citās Eiropas valstīs, kas ir līdzīgas teritorijas izmēra ziņā, tādēļ šeit nepieciešams slimības apkarošanas pasākumus pakārtot vietējai specifikai.

PVO pārstāvis arī uzsvēra, ka Latvijā visi slimības gadījumi ir izsekojami, bet, piemēram, Itālijā to ir grūtāk izdarīt. "Latvijai ir jāvadās pēc savas situācijas. Eiropas Savienībai nav pilnvaru rīkoties veselības aprūpes jomā. Par to lemj Veselības ministrija. Eiropas Savienība var sniegt ieteikumus," sacīja Tirēns. Vienlaikus viņš aicināja valstīm, kurās ir veselības aprūpes sistēmu trūkumi, slimībai pievērst īpašu uzmanību.

"PVO aicina pievērst īpašu uzmanību valstīm, kurās veselības aprūpes sistēmās ir lielāki trūkumi. Vajadzētu atrast finanšu resursus un būt kopējam plānam, kā atbalstīt valstis, kurām ir mazāk resursu, jāizvairās no cenu paaugstināšanas dažādiem aizsarglīdzekļiem. Mēs uzskatām, ka nabadzīgās valstis varētu būt satraucošs gadījums," teica Tirēns.

KONTEKSTS:

Jaunais koronavīruss "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Lai nepieļautu vīrusa izplatību, Ķīna paziņojusi par valsts mēroga ierobežojumiem. Pasaules Veselības Organizācija saistībā ar Ķīnas koronavīrusu izsludinājusi augstāko starptautisko ārkārtas stāvokli veselības aizsardzības jomā.  

Vīruss izplatījies arī ārpus Ķīnas, tostarp vairākās Eiropas valstīs. "Covid-19" konstatēts arī Latvijā un pārējās Baltijas valstīs.

Starptautiskās organizācijas vērš uzmanību uz to, ka jaunais "Covid-19" koronavīruss izraisīs ekonomiskās izaugsmes palēnināšanos. Turklāt pesimistiskākie scenāriji liecina pat par pirmo globālo ekonomisko lejupslīdi kopš finanšu krīzes pirms vairāk nekā desmit gadiem. Tas ietekmēs arī Latviju, un vienas no pirmajām no koronavīrusa cieta aviopārvadājumu un tūrisma nozares.

Marta sākumā Latvijas Tūrisma operatoru un aģentu asociācija informēja, ka puse jeb 50% visu marta ceļojumu ir atcelti cilvēku pārlieku lielas piesardzības dēļ, kas saistīta ar koronavīrusu "Covid-19". Ieteikumi un rekomendācijas, biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par koronavīrusa izraisīto uzliesmojumu pieejami Veselības ministrijas tīmekļvietnē, Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē, kā arī IZM tīmekļvietnē.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti