Dienas ziņas

Latvija saņēmusi otro Covid-19 vakcīnu kravu

Dienas ziņas

Grib novilcināt Covid-19 potes otrās devas ievadīšanu

Lielbritānijā nosaka plašākus Covid-19 ierobežojumus

Covid-19 dēļ Anglijā noteikts jauns karantīnas režīms

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Lielbritānijas daļā Anglijā Covid-19 dēļ noteikts jauns karantīnas režīms, kas būs spēkā līdz februāra vidum. Bez iemesla mājas nevarēs pamest iedzīvotāji visā Anglijā un lielākajā daļā Skotijas. Valdošās amatpersonas uzsvēra, ka šo ierobežojumu atcelšana tuvākajos mēnešos būs atkarīga no to ievērošanas, kā arī vakcinēšanās tempa. 

ĪSUMĀ:

  • Anglijā atkal ieviesīs vispārēju karantīnu. 
  • Tā cer apturēt koronavīrusa Covid-19 straujo izplatību un novērst veselības aprūpes sistēmas sabrukumu.
  • Arī citās Lielbritānijas daļās spēkā ir stingri iedzīvotāju pārvietošanās ierobežojumi.
  • Savukārt Vācijā lems par iespēju pagarināt pašlaik spēkā esošos ierobežojumus.

Covid-19 dēļ Anglijā noteikts jauns karantīnas režīms
00:00 / 03:05
Lejuplādēt

Apvienotajā Karalistē Covid-19 izplatība kļuvusi nekontrolējama. Pirmdien, 4. janvārī, tur reģistrēja gandrīz 59 tūkstošus jaunu  vīrusa inficēto, kas ir vislielākais skaits kopš pandēmijas sākuma. Tā bija jau septītā diennakts pēc kārtas, kad jaunatklāto inficēto skaits pārsniedza 50 tūkstošus, vēsta raidsabiedrība BBC.

Līdz ar jaunā vīrusa paveida izplatīšanos, kas ir lipīgāks par iepriekšējo, epidemioloģiskā situācija Lielbritānijā turpina pasliktināties. Tāpēc veselības aprūpes sistēmā izsludināts piektais augstākais trauksmes līmenis, kas nozīmē – ja nekas neuzlabosies, valsts veselības aprūpes kapacitāte tiks izsmelta trīs nedēļu laikā. Lai to novērstu, Lielbritānijas iedzīvotājiem būs jārēķinās ar jauniem pārvietošanās ierobežojumiem visā Anglijā un lielākajā daļā Skotijas. 

Lai nobremzētu vīrusa izplatību un atvieglotu mediķu darbu, britu premjerministrs Boriss Džonsons pirmdienas, 4. janvāra, vakarā izziņoja jau trešo nacionālā līmeņa karantīnu Anglijā.

“Mūsu slimnīcas tik lielu pārslodzi Covid-19 dēļ nav pieredzējušas kopš pandēmijas sākuma. Tikai Anglijā Covid-19 pacientu skaits slimnīcās nedēļas laikā ir pieaudzis par gandrīz trešdaļu un sasniedz 27 tūkstošus. Tas ir par 40% vairāk nekā pandēmijas pirmā viļņa augstākajā punktā aprīlī. Ir skaidrs, ka mums ir jādara vairāk kopā, lai savaldītu jauno vīrusa variantu, vienlaikus turpinot vakcināciju. Tuvākās nedēļas būs ļoti grūtas, bet es ticu, ka mēs ieejam cīņas pēdējā stadijā. Katra injicētā vakcīnas deva nosver svara kausus par sliktu vīrusam un par labu britiem,” sacīja Džonsons.

Vispārējās karantīnas režīms Anglijā oficiāli sāksies trešdien, 6. janvārī, pusnaktī, bet Džonsons mudināja iedzīvotājus nekavējoties ievērot jaunos noteikumus.

Tie paredz, ka visiem iedzīvotājiem ir maksimāli jāuzturas dzīvesvietā, bet ārpus mājām var iziet tikai, lai dotos pie ārsta, iegādātos pārtiku vai nodarbotos ar sportu. Uz darbu varēs doties tikai tie, kuri nevar strādāt attālināti. No šodienas Anglijā būs slēgtas visas skolas, bet mācības noritēs attālināti. Nacionālā līmeņa karantīna būs spēkā vismaz līdz februāra vidum.

Džonsons par jaunu karantīnu paziņoja dienā, kad Apvienotā Karaliste kļuva par pasaulē pirmo valsti, kas sākusi izmantot Oksfordas Universitātes un farmācijas uzņēmuma “AstraZeneca” radīto Covid-19 vakcīnu.

Arī Skotijas pirmā ministre Nikola Stērdžena pirmdien paziņoja par karantīnas režīmu visā reģionā. Tas būs spēkā no šodienas līdz janvāra beigām. Turpmākajās nedēļās Skotijas iedzīvotāji varēs pamest mājokli tikai ārkārtējas nepieciešamības gadījumā.

Velsā vispārējās karantīnas režīms ir spēkā kopš 20. decembra, bet Ziemeļīrijā 26. decembrī sākās sešas nedēļas ilga karantīna.

Anglijā jaunos ierobežojumus plānots pārskatīt vien februāra vidū, citviet noteikti citi termiņi. Taču Dauningstrīta mierināja, ka situāciju varētu uzlabot, pakāpeniski realizējot vakcinēšanas programmu, kuras izpildē Lielbritānija pašlaik ir priekšā visām Eiropas Savienības valstīm.

Ministru kabineta kancelejas ministrs Maikls Govs skaidroja: “Mēs darīsim visu, lai pēc iespējas vairāk cilvēku tiktu vakcinēti, lai mēs pakāpeniski varētu atcelt ierobežojumus. Es domāju, varam teikt, ka marta sākumā varēsim atcelt daļu no tiem, taču, iespējams, ne visus.”

Arī citviet Eiropā strauji pieaug koronavīrusa inficēto skaits, tāpēc nākas domāt par ierobežojumu pastiprināšanu vai pagarināšanu. Vācijas kanclere Angela Merkele un 16 federālo zemju vadītāji šodien lems, vai vēl par trīs nedēļām pagarināt valstī noteikto vispārējo karantīnu, kam jānoslēdzas 10. janvārī. Līdz šim tā nav devusi gaidītos rezultātus.

KONTEKSTS: 

Covid-19 izplatība Lielbritānijā kļūst arvien satraucošāka un situācija pasliktinās. Vairākas dienas pēc kārtas inficēto personu skaits pārsniedza 50 000 dienā. Turklāt situāciju pasliktina arī jaunais, īpaši lipīgais vīrusa paveids un tā straujā izplatība.

Lielbritānija līdz šim ir bijusi viena no aktīvākajām sabiedrības vakcinētājām. Taču tās stratēģija tiek vērtēta pretrunīgi. Lielbritānijas varas iestādes ir izlēmušas nodrošināt pēc iespējas lielākam skaitam iedzīvotāju tikai pirmo vakcīnas devu. Līdz šim tiek uzskatīts, ka veiksmīgai vakcīnas darbībai ir nepieciešamas divas devas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti