Viņš norādīja, lai to izdarītu, ar saviem karavīriem uz vietas nepieciešams būt Rietumu karaspēkiem un arī vietējām valstīm vajadzētu vairāk piedalīties pret šo organizāciju vērstajā karadarbībā.
Tomēr Rietumu politiķiem sūtīt savu valstu kareivjus uz „Islāma valsti” būtu milzīgs izaicinājums. Nogalinot amerikāņu žurnālistus un britu humānās palīdzības darbinieku, „Islāma valsts” skaidri norādīja, ka „tiklīdz jūs iesaistīsieties, tad tas, kas notika ar tiem trim cilvēkiem, notiks ar vēl daudziem, daudziem cilvēkiem,” atzīmē Cepurītis. Proti, sauszemes operāciju gadījumā būtu jautājums gan par rietumvalstu karavīru bojāeju, gan par sagūstīto karavīru likteņiem.
Pētnieks atzina, ka vienīgais spēks, kuram patlaban izdevies līdzvērtīgi nostāties pret „Islāma valsti”, ir Kurdistānas armija. Tieši tāpēc tā jau saņēmusi atsevišķu rietumvalstu apstiprinājumus par papildus bruņojuma piegādāšanu.
Cepurītis arī skaidroja, ka „Islāma valsts” ir radikālo sunnītu grupējums, kas Korānu interpretē kategoriski. Tādējādi nobažījušās par „Islāma valsts” ekspansiju ir tur esošās šiītu valstis, kā arī tur dzīvojošie kristieši, kurus, tāpat kā jūdus, „Islāma valsts” uzskata par neticīgajiem.
Vēstīts, ka „Islāma valsts”, kas bija viens no grupējumiem, kurš savulaik karoja ar Sīrijas prezidenta Bašara al Asada karaspēku, ir pārņēmis daļu no Irākas un Sīrijas teritorijas. Par „Islāma valsts” varas izplatīšanos bažas ir gan Irānā, gan Turcijā.