Britu tiesa atzīst, ka bēgļu deportācija uz Ruandu ir likumīga

Apvienotās Karalistes valdības plāns nosūtīt valstī nelegāli ieceļojušos patvēruma meklētājus uz Ruandu, ir likumīgs, paziņojis Londonas augstākās tiesas tiesnesis. Valdības plāns paredzēja, ka pēc nosūtīšanas uz Ruandu patvēruma meklētāju statusa izskatīšana notiks šajā valstī. Cilvēktiesību aktīvisti kritizē gan valdības piedāvājumu, gan tiesas spriedumu.

Britu tiesa atzīst, ka bēgļu deportācija uz Ruandu ir likumīga
00:00 / 00:38
Lejuplādēt

Bijušā britu premjerministra Borisa Džonsona piedāvājums nosūtīt uz Ruandu pār Lamanša šaurumu ieceļojušos migrantus izraisīja cilvēktiesību grupu un palīdzības organizāciju neapmierinātību. Londonas augstajai tiesai tika prasīts izvērtēt, vai šāds piedāvājums ir likumīgs, jo Ruandu nevar uzskatīt par migrantiem drošu valsti.

Tiesa atzinusi, ka valdības lēmums kopumā atbilst ANO Bēgļu konvencijai, piebilstot, ka iekšlietu ministrijai pirms personas deportēšanas tomēr ir jāizvērtē katra ieceļojušā cilvēka apstākļi.

Attiecībā uz pirmajiem astoņiem deportācijai pakļautajiem cilvēkiem šāda izvērtēšana nav notikusi, tāpēc iekšlietu ministrei šie gadījumi būs jāizvērtē vēlreiz.

Apvienotās Karalistes Bēgļu komitejas vadītājs Envers Solomons uzskata, ka tiesas spriedums apdraudēs Lielbritānijas kā cilvēktiesības ievērojošas valsts reputāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti