Britu Lordu palāta groza «Brexit» likumu – tas var aizkavēt izstāšanos no ES

Lielbritānijas parlamenta augšpalāta nobalsojusi par grozījumiem tā dēvētajā “Brexit” likumā, kas regulē ārvalstnieku uzturēšanos valstī. Eksperti to vērtē kā premjerministra Borisa Džonsona sakāvi, kas var aizkavēt valsts izstāšanās procesu no Eiropas Savienības.   

Pārstāvju palātas atbalstītais likums paredzēja, ka bloka dalībvalstu un vairāku citu zemju pilsoņiem būs jāpiesakās uz uzturēšanās tiesībām Lielbritānijā pēc “Brexit”. Viņiem tiktu piešķirts elektronisks kods, kas nepieciešamības gadījumā jāuzrāda.

Savukārt parlamenta augšpalātas deputāti uzskatīja, ka šādā gadījumā cilvēki būtu atkarīgi no interneta savienojuma ātruma un valdības informācijas tehnoloģiju sistēmas elastības, un nepieciešams izsniegt reālu dokumentu.

Līdzīgas bažas jau iepriekš pauda arī Eiropas Parlamenta pārstāvis Gijs Verhofstats.

Tikmēr eksperti norāda, ka grozījumi nav būtiski, taču var aizkavēt valsts izstāšanos no bloka, jo par to vēl jābalso pārstāvju palātai. 

Lordu palāta otrdien gatavojas balsot arī par vēl vienu grozījumu, kas attiecas uz nepavadītu bēgļu bērnu tiesībām pievienoties radiniekiem Lielbritānijā.

KONTEKSTS:

Lielbritānijas Pārstāvju palāta apstiprinājusi izstāšanās vienošanos Lielbritānijas aiziešanai no Eiropas Savienības (ES), paverot ceļu bloka pamešanai 31. janvārī.

2016. gadā Lielbritānijā referendumā 52% britu nobalsoja par valsts izstāšanos no ES. Kopš tā laika tika strādāts pie Lielbritānijas un ES vienošanās par izstāšanās procesu. Savu piekrišanu tam deva ES valstis, taču piedāvāto vienošanos trīs reizes noraidīja britu parlaments. Lielbritānijai bija jāizstājas no ES 2019. gada 29. martā, taču aprīļa vidū Meja un pārējo ES valstu līderi vienojās par iespēju atlikt "Brexit" līdz 31. oktobrim, tagad termiņš pagarināts līdz 2020. gada 31. janvārim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti