Bolīvijas ilggadējais prezidents Moraless atkāpies no amata

No amata atkāpies ilggadējais Bolīvijas prezidents Evo Moraless. Kreisi noskaņotais politiķis šādu lēmumu bija spiests pieņemt pēc armijas un drošības iestāžu aicinājuma.

Politiskā krīze Bolīvijā ilgst jau kopš 20. oktobra vēlēšanām, kad Moraless tika pasludināts par prezidentu, neraugoties uz nepārliecinošo uzvaru. Viņš arī pārkāpa valsts konstitūciju, kas aizliedz pretendēt uz valsts vadītāja amatu ceturto reizi. 

Pilsētu ielās izgāja tūkstošiem opozīcijas politiķus atbalstošie iedzīvotāji, un arī Amerikas Valstu organizācija aicināja rīkot jaunas vēlēšanas.

Tomēr izšķirošais bija policijas un armijas vadības lēmums neatbalstīt ilggadējo prezidentu. Pats Moraless to jau nodēvējis par civilu valsts apvērsumu, taču eksperti ir vienisprātis, ka viņa “ēra” Bolīvijā ir beigusies.

Moraless ir Dienvidamerikas pamatiedzīvotāju pēctecis un visilgāk amatā bijušais valsts vadītājs. Moralesam pēdējo gadu laikā ir izdevies nodrošināt stabilu valsts ekonomisko attīstību, taču daļā iedzīvotāju sašutumu radīja viņa autokrātiskā un autoritārā uzvedība. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti