Panorāma

Panorāma

Panorāma

Skaļās lasīšanas sacensības

Baltkrievijā turpinās plašas protesta akcijas

Baltkrievijā turpinās plaši protesti; aiztur sieviešu marša dalībnieces

Kā ikkatru sestdienu kopš Baltkrievijā notikušajām prezidenta vēlēšanām, arī sestdien, 26. septembrī, Minskā un citās pilsētās norit plašas protesta akcijas. Baltkrievijas galvaspilsētā drošībnieki bez atpazīšanas zīmēm aizturējuši vairāk nekā 10 sieviešu, kas ielās izgājušas varasiestāžu nesankcionētā demonstrācijā jeb sieviešu maršā.

Baltkrievijas pilsētās sestdien pulcējās sievietes kopīgā demonstrācijā, lai paustu savu nosodījumu pret pašreizējo valsts varu, kā arī pieprasītu atkārtotas un godīgas prezidenta vēlēšanas.

Jau no rīta Minskā bija liels skaits drošības iestāžu darbinieku, kuri nobloķēja vairākus protestētāju tikšanās punktus. Par spīti tam sieviešu gājiens notika.

Iedzīvotāji turpina izdarīt spiedienu uz valsts autoritāro vadītāju Aleksandru Lukašenko un pieprasīt varas nomaiņu valstī.

Sākušās arī aizturēšanas, un neizpaliek arī vardarbība no drošībnieku puses.

Cilvēktiesību centrs „Vjasna” ziņo, ka pagaidām precīzas ziņas ir par 10 aizturētiem cilvēkiem.

Bet pēc mediju aplēsēm, dažādās Minskas vietās varētu būt ap 100 aizturēto, to vidū arī žurnālisti.

Aizturēšanas sākās jau uzreiz pēc pulcēšanās Komarovas tirgus laukumā, no kura bija paredzēts uzsākt maršu.

Uz brīdi aizturēta arī plašu popularitāti guvusī 73 gadus vecā dažādu akciju dalībniece Ņina Baginskaja.

Sievietes aizturētas arī daudzdzīvokļu māju pagalmos. Precīzu aplēšu par marša dalībnieku skaitu nav.

Lielu neapmierinātību marša dalībnieču vidū izsauca Krievijas kanāla „Russia Today” žurnālista parādīšanās. Sievietes žurnālistu sūtīja prom un viņam norādīja, ka šis kanāls izplata propagandu.

Gan Minskā, gan citviet valstī cilvēki turpina izrādīt savu neapmierinātību ar  Lukašenko varu, iesaistoties dažādās akcijās, vairākās vietās izkarot baltisarkanbaltos karogus un pilsētvidē izvietojot dažādus pret esošo varu noskaņotus saukļus un attēlus.

KONTEKSTS:

Minskā trešdien, 23. septembrī, notikusi līdzšinējā Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko iepriekš neizziņota inaugurācijas ceremonija, kas izraisīja jaunus protestus.   

Baltkrievijā turpinās masu protesti pret 9. augustā notikušo prezidenta vēlēšanu rezultātu viltošanu. Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem līdzšinējais autoritārais prezidents Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,1% balsu, kamēr opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska tikai 10,1%. Taču opozīcija, pamatojoties uz liecībām par nepieredzēti plašiem pārkāpumiem, apgalvo, ka šie rezultāti ir viltoti.

Vēlēšanu rezultātus atteikusies atzīt arī ES un citas rietumvalstis, un Eiropas Savienība (ES) atsakās atzīt Lukašenko par Baltkrievijas prezidentu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti