ASV tiesa Sietlā bloķē Trampa noteikto ieceļošanas aizliegumu

ASV tiesa Sietlā pasludinājusi spriedumu, ar kuru bloķē prezidenta Donalda Trampa noteikto ieceļošanas aizliegumu pilsoņiem no septiņām lielākoties musulmaņu valstīm. Tādējādi Sietlas tiesa ir pirmā, kas sacēlusies pret Baltā nama juristiem, kuri apgalvojuši, ka štatu varām nav tiesības rīkoties pretēji Trampa lēmumiem. 

Tieslietu departaments jau paziņojis, ka iesniegs apelācijas prasību pret Sietlas spriedumu. Jāatgādina, ka Donalda Trampa ieceļošanas liegums ir izraisījis haosu lidostās un asus protestus gan ASV, gan citur pasaulē.

Apgabala tiesnesis Džeimss Robarts noraidīja valdības juristu argumentus, ka ASV štatiem nav tiesību stāties pretim Donalda Trampa rīkojumiem.

Pēc lēmuma paziņošanas ASV muita informēja ASV lidsabiedrības, ka tās drīkst atsākt uzņemt lidmašīnās iepriekš aizliegtos pasažierus, kamēr turpinās lietas juridiska izskatīšana.

ASV prezidenta lēmums uz 120 dienām apturēja bēgļu uzņemšanas programmu, kā arī uz nenoteiktu laiku pārtrauca Sīrijas bēgļu uzņemšanu. Vēl vairāku musulmaņu valstu pilsoņiem jārēķinās ar iespēju, ka viņu vīza var tikt apturēta uz 90 dienām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti