Rīta Panorāma

Norvēģijas eksperti iesaka ziemā braukt ar uzsildītu elektroauto

Rīta Panorāma

Intervija ar LTV laika ziņu redaktoru Tomu Brici

Virs ASV notriekts vēl viens lidojošs objekts

ASV notriec jau ceturto neidentificētu lidojošu objektu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) iznīcinātājs virs Hūrona ezera notriecis neidentificētu lidojošu objektu. Tas ir jau ceturtais šāda veida incidents pēdējo astoņu dienu laikā.  

ĪSUMĀ:

  • ASV virs Hūrona ezera notriecis neidentificētu lidojošu objektu.
  • Tas ir jau ceturtais šāda veida incidents pēdējo astoņu dienu laikā.  
  • Pentagons: militāru draudu nebija, taču objektu varēja izmantot izlūkošanai.
  • Iepriekš ASV notrieca "Ķīnas spiegošanas balonu".
  • Ķīna uzstāj: tas bija nomaldījies laika apstākļu pētniecības balons.
  • Pēc tam virs Aļaskas notriekts cits objekts, sestdien vēl viens – virs Kanādas.
  • Pentagons nezina, kas ir šie 3 objekti – tie neesot līdzīgi pirmajam Ķīnas balonam.
  • Izskan versija par laikapstākļu novērošanas iekārtām.
  • ASV drošības analītiķe: Spekulēt par Ķīnu nav pareizi, jo nezinām, kas ir šie objekti.

Objekts tika aprakstīts kā astoņstūra struktūra ar striķiem, kas karājās no tā. Neviens īsti nespēj sniegt skaidrojošu informāciju par notiekošo – ne Baltais nams, ne Pentagons, ne Kanādas valdība.

ASV notriec jau ceturto neidentificētu lidojošu objektu
00:00 / 03:05
Lejuplādēt

Pentagons norādīja, ka militāru draudu nebija, taču objektu varēja izmantot izlūkošanai. Lēmums par notriekšanu tika pieņemts, jo tas radījis draudus komerciāliem lidmašīnu reisiem, un rajonā uz laiku slēgta aviosatiksme.  

Lielāka uzmanība šādiem objektiem tika pievērsta pēc tā dēvētā Ķīnas spiegošanas balona incidenta - janvāra beigās ASV gaisa telpā tika konstatēts milzīgs ķīniešu gaisa balons, kas, kā amerikāņi uzskatīja, ir aprīkots ar spiegošanas iekārtām. To Dienvidkarolīnas piekrastē virs Atlantijas okeāna notrieca 4. februārī pēc ASV prezidenta Džo Baidena pavēles.

Ķīna uzstāja, ka gaisa balons pēta laikapstākļus un vienkārši bija nomaldījies. Notikušais attiecības starp Vašingtonu un Pekinu saasināja.

Pagājušo piektdien nezināmu lidojošu objektu notrieca virs Aļaskas, savukārt sestdien – virs Jukonas, Kanādas ziemeļrietumos. Arī šie objekti neradīja draudus drošībai, bet informācijas trūkuma dēļ izvirzītas visdažādākās hipotēzes. 

Pentagons nav pārliecināts par to, kas ir šie pēdējie trīs notriektie objekti, taču tie neesot bijuši ļoti līdzīgi Ķīnas izlūkošanas balonam. ASV Senāta demokrātu vairākuma līderis Čaks Šūmers nedēļas nogalē izteicies, ka notriektie objekti bija baloni.

Tikmēr kāda augsta ranga amatpersona telekanālam "ABC News" izteikusies, ka pēdējie notriektie objekti, visticamāk, bija laikapstākļu baloni, nevis novērošanas ierīces.

ASV Ziemeļu pavēlniecības komandieris ģenerālis Glens Vaherks skaidroja, ka objekti bijuši ļoti mazi un pārvietojušies vēja ātrumā. Joprojām nav zināma arī objektu izcelsme, kam tie piederēja, kā arī tas, kādēļ tie atradušies ASV gaisa telpā.

Zināms, ka dažādi dienesti meklē notriekto objektu atlūzas vai jau strādā vietās, kur tie nogāzušies.  

"Tas, ko mēs šobrīd nevaram atbildēt ir, vai šis viss ir daļa no kaut kā lielāka – vai tiek reaģēts uz daudzām lietām, kas debesīs ir lidinājušās un kam netika pievērsta tik liela uzmanība, jo tas neradīja draudus, vai tā ir kaut kāda organizēta novērošana," notiekošo telekanālam CNN komentēja drošības analītiķe Džuljeta Keiema.

"To mēs nezinām. Es gribētu teikt, ka spekulēt par Ķīnu saistībā ar visiem šiem incidentiem nav pareizi, jo nezinām, kas ir šie objekti. Jā, mūsu tolerance pēc tā, kas notika ar Ķīnu, ir zemāka, mēs tos notrieksim, ja tas radīs draudus, un tas arī notiek, bet spekulācijas ir pāragras," norādīja Keiema.

Telekanāls CNN notiekošo raksturo kā arvien nopietnāku nacionālās drošības mistēriju, kas draud pāraugt politiskā vētrā.

Noslēpumainība ap notiekošo rada informācijas vakuumu, ko republikāņi atkal izmanto, lai apšaubītu prezidenta Džo Baidena vadību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti