ASV nosūta vēl 1000 karavīru uz Tuvajiem Austrumiem

ASV nosūtījusi papildu tūkstoš karavīru uz Tuvajiem Austrumiem. Šis solis saistīts ar pieaugošo spriedzi attiecībās ar Irānu.  

ASV aizsardzības ministrs norādījis, ka ASV nemeklē konfliktu ar Irānu, taču Savienotajām Valstīm jānodrošina reģionā esošo militārpersonu drošība un jāaizstāv savas nacionālās intereses.

Vienlaikus Savienotās Valstis publicējušas jaunus pierādījumus Irānas saistībai ar nesenajiem uzbrukumiem naftas tankkuģiem Omānas līcī.

Tikmēr Teherāna pirmdien, 17. jūnijā, paziņoja, ka vairs nesadarbosies ar starptautisko sabiedrību savas kodolprogrammas ierobežošanā un atsāks urāna bagātināšanu iepriekšējos apjomos.

Ierobežot ar savu kodolprogrammu saistītās darbības Irāna solīja pēc 2015. gadā parakstītas starptautiskās vienošanās, no kuras ASV salīdzinoši nesen izstājās prezidenta Trampa administrācijas vadībā.

KONTEKSTS:

2015. gadā noslēgtās pasaules lielvaru un Irānas vienošanās ietvaros Teherāna solīja ierobežot savu kodolprogrammu un ielaist valstī starptautiskos inspektorus, pretī saņemot sankciju atvieglojumus. Taču pērn maijā ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka ASV vienpusējā kārtā izstājas no kodolvienošanās un atjauno sankcijas pret Teherānu. Eiropas valstis Francija, Vācija un Lielbritānija solīja turpināt pildīt vienošanos, taču to izdarīt izdevies tikai daļēji, jo šo valstu bankas un naftas uzņēmumi sāka ievērot sankcijas, ko atjaunoja ASV.

Tikmēr spriedze starp Vašingtonu un Teherānu pieaug arvien vairāk. ASV iekļāva Irānas Revolucionāro gvardi teroristisku organizāciju sarakstā un vaino Irānu pagājušajā nedēļā notikušajos uzbrukumos tankkuģiem Omānas līcī. Teherāna šīs apsūdzības noliedz.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti