Rīta Panorāma

ANO: Ukrainā gājuši bojā gandrīz 7000 civiliedzīvotāji

Rīta Panorāma

ASV kinoteātros valda „Avatars” un „Runcis zābakos”

ASV neatceļ migrācijas ierobežojumus

ASV neatceļ Covid-19 migrācijas ierobežojumus

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) Augstākā tiesa nolēmusi paturēt spēkā pirms diviem gadiem Covid-19 pandēmijas apstākļos noteiktos imigrācijas ierobežojumus. Tā galvenais iemesls ir jauns straujš migrantu pieplūdums pie valsts dienvidu robežas. 

Augstākā tiesa, kur dominē konservatīvi tiesneši, pieņēma 19 štatu iesniegtu petīciju ar brīdinājumu par imigrācijas pieaugumu, ja tiktu atcelta Donalda Trampa prezidentūras laikā apstiprinātā  politika. Tā dēvētā 42. sadaļa ļauj ātri izraidīt pat tos migrantus, kas varētu kvalificēties patvēruma saņemšanai. Par lēmumu balsoja pieci tiesneši, bet pret bija četri, un tas nosaka, ka šī politika paliks spēkā līdz jaunai izskatīšanai februārī. Tajā norādīts, ka štati sastopas ar imigrācijas krīzi uz robežas un politiķiem nav izdevies vienoties par adekvātiem pasākumiem tās risināšanai.

Štati arī izsaka pieņēmumu, ka vienīgais līdzeklis krīzes mazināšanai ir tiesas rīkojums federālajai valdībai iespējami ilgāk turpināt savu Covid-19 perioda politiku.

Tikmēr politikas eksperti norāda, ka lēmums uz laiku novērsīs prezidentam Džo Baidenam draudošo politisko krīzi. Baltais nams uzsver, ka ievēros lēmumu, bet Kongresam esot jāpieņem visaptveroša imigrācijas reforma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti