Rīta Panorāma

Projekts «Viena elpa», www.vienaelpa.lv

Rīta Panorāma

Intelektuālā spēle Eiropas pieccīņa

Intervija ar Andri Sprūdu par G20 samitu un citām ārpolitikas tēmām

Ārpolitikas eksperts: G20 samits būs šogad lielākā politiskā izrāde

G20 valstu līderu samits, kas notiek Vācijā, šogad būs lielākā politiskā izrāde pasaulē, un samitā būtiskākās būs līderu divpusējās tikšanās, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” komentēja Latvijas Ārpolitikas institūta direktors, Rīgas Stradiņa universitātes profesors Andris Sprūds.

G20 valstu līderu tikšanās ir viens no svarīgiem starptautiskās politikas formātiem, un šogad samits kļūs par lielāko politisko izrādi. Vienlaikus Sprūds norādīja, ka G20 dalībnieku skaits ir pārāk mazs, lai tas būtu leģitīms, un arī pārāk liels, lai būtu rezultatīvs.

Tāpēc būtiskākās būs valstu līderu divpusējās sarunas, sacīja Sprūds.

Ko gaidīt no Trampa un Putina tikšanās, un cik daudz vienprātības un cik šķelšanās iezīmēs šis samits? Par to arī Latvijas Radio ārzemju korespondents Gints Amoliņš.

Zināms, ka viena no šādām divpusējām sarunām būs ASV un Krievijas prezidentiem Donaldam Trampam un Vladimiram Putinam. Lai gan iepriekš Tramps veltīja skarbus vārdus Krievijai attiecībā uz situāciju Ukrainā, tomēr, tiekoties ar Putinu, būtiski ir pateikt šo kritiku viņam acīs. Tāpat no Trampa tiek gaidīts, ka sarunā tiktu pieminēta Krievijas iejaukšanās ASV prezidenta vēlēšanās.

Vienlaikus Trampam būtiski ir risināt Ziemeļkorejas jautājumu, ko nav iespējams izdarīt bez Ķīnas un Krievijas atbalsta.

Ziņots, ka Pēdējā laikā Krievijas un ASV attiecības iegājušas strupceļā un pozitīvas pārmaiņas vēl nav iezīmējušās. Spriedze abu valstu attiecībās, ko izraisīja apsūdzības par Kremļa iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās, vēl vairāk saasinājās pēc ASV raķešu trieciena Sīrijas gaisa spēku bāzei aprīļa sākumā. Ņemot vērā Ukrainas konflikta turpināšanos, jūnija vidū ASV arī paplašināja sankcijas pret Krieviju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti