«Amnesty International»: Protestos Irānā nogalināti vismaz 208 cilvēki

Atsaucoties uz ticamiem avotiem, starptautiskā cilvēktiesību aizsardzības organizācija "Amnesty International" pirmdien paziņojusi, ka Irānas drošības spēki protestu laikā nogalinājuši vismaz 208 cilvēkus.

Taču organizācija brīdināja, ka patiesais mirušo skaits, visticamāk, ir vēl lielāks.

Protesti Irānā sākās novembra vidū pēc valdības paziņojuma, ka benzīna cenas degvielas uzpildes stacijās tiek paaugstinātas vismaz par 50% un pārdodamās degvielas daudzums tiks normēts. Šie pasākumi tika pamatoti ar nepieciešamību nodrošināt pabalstus nabadzīgajiem.

"Amnesty International" ziņo, ka bojāgājušo tuviniekiem draudēts un viņi brīdināti nerunāt ar žurnālistiem un nerīkot bēres. Vairākos gadījumos mirušo cilvēku līķi atdoti ģimenēm tikai pēc augstu nodevu samaksāšanas.

Organizācija aicināja starptautisko sabiedrību rīkoties, norādot, ka personas, kas atbildīgas par protestu asiņaino apspiešanu, ir jāsoda.

"Šis satraucošais mirušo skaits ir vēl viens pierādījums, ka Irānas drošības spēki sāka šaušalīgu slepkavošanu, kurā nepilnas nedēļas laikā dzīvību zaudēja vismaz 208 cilvēki," norādīja "Amnesty International" pārstāvis.

"Šis šokējošais mirušo skaits parāda Irānas varasiestāžu apkaunojošo nevērību pret cilvēka dzīvību," viņš piebilda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti