Aicina izslēgt Ungārijas līdera politisko spēku no Eiropas Tautas partijas

Vācijas kanclere Angela Merkele paudusi pilnu atbalstu Eiropas Komisijas prezidentam Žanam Klodam Junkeram, pret kuru Ungārija izvērsusi kampaņu. Tajā Budapešta vaino Junkeru, kā arī ungāru izcelsmes ASV miljardieri Džordžu Sorosu nelegālās migrācijas veicināšanā. Turklāt Ungārijas rīcību lūdz vērtēt arī Eiropas Tautas partijā, aicinot pat izslēgt Ungārijas līdera pārstāvēto politisko spēku.

Aicina izslēgt Ungārijas līdera politisko spēku no Eiropas Tautas partijasHardijs Ventnieks

  Ungārijas valdība pirms divām dienām sāka pret imigrāciju vērstu kampaņu pret Eiropas Savienības institūcijām un Junkeru. Reaģējot uz notikušo, Vācijas līdere ceturtdien žurnālistiem uzsvēra, ka Berlīnes nostāja ir nepārprotama - tā atbalsta pašreizējo Eiropas Komisijas vadītāju, uzsverot, ka šī nostāja tiks skaidri pausta arī sarunās ar Ungāriju.

  Tiesa līdz šim Eiropas Tautas partija vienmēr iestājusies par Viktora Orbāna partijas klātbūtni Strasbūras un Briseles asamblejā. Taču tagad, kad Ungārijas valdība trīs mēnešus pirms vēlēšanām veikusi tik tiešu uzbrukumu Junkeram, likmes ir ievērojami palielinātas. Arī aizvien vairāk Eiropas Tautas partijas politiķu pieprasa, lai Ungārijas līdera partija „Fidesz” tiktu izslēgta no lielākā politiskā bloka Eiropas Parlamentā.

  Īpaši šo spiedienu izjūt Merkeles Bavārijas meitaspartijas vadītājs Manfrēds Vēbers, kurš ir Eiropas Tautas partijas līderis un arī kampaņas seja maijā gaidāmajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Tiek prognozēts, ka, neskatoties uz Vēbera rīcību, viņa harismas trūkums novedīs pie zaudētām vietām parlamentā, pat ja Eiropas Tautas partija saglabās savas pozīcijas kā lielākais politiskais spēks Eiropas Parlamentā.

  Eiropas Tautas partijas grupas vadītājs Jozefs Dauls nosodījis Ungārijas izvērsto kampaņu, paužot, ka tā ir gan mānīga un maldinoša, gan arī, ka tai trīkstot taktu. Vienlaikus Dauls atgādināja Ungārijai, ka Eiropas Savienības dalībvalstis visus lēmumus pieņem kolektīvi Briselē, to skaitā migrācijas jautājumos.

  Arī pats Junkers vēl pagājušajā gadā bija izteicies, ka Orbāna politiskajam spēkam nav vietas Eiropas Tautas partijā. Tas noticis kādā pasākumā Štutgartē, kur Junkers norādīja, ka Ungārijas partija „Fidesz" nav nekādā veidā saistīta ar kristīgo demokrātu vērtībām, bet viņam un Orbānam nav nekā kopīga.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti