Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

“Progresīvie” kongresā pārrunā gaidāmās Saeimas vēlēšanas

Afganistānā turpinās pretestība “Taliban”

Afganistānā turpinās pretestība «Taliban»

No Afganistānas pienāk ziņas par to, ka smagas kaujas turpinās pēdējā "Taliban" neieņemtajā bastionā – Pandžšīras provincē, kas pretojas un nevēlas padoties "Taliban" režīmam. Daudz kritušo esot abās pusēs. Tikmēr galvaspilsētā Kabulā, kurā "Taliban" saimnieko jau vairākas dienas, gatavojas veidot valdību.

Par pēdējo "Taliban" neieņemto cietoksni – gleznaino Pandžšīras provinci – ziņas pienāk visai pretrunīgas un skopas. Daži avoti ziņo, ka pretošanās līderi to jau pametuši, un talibi to atzīmējuši ar nakts šaudīšanos galvaspilsētā, bet citi vēsta gluži pretējo. Medijos parādījušies arī pretošanās kustības līderu vēstījumi, ka padoties negrasās.

"Es neesmu pametis Afganistānu. Šādi ziņojumi ir ienaidnieka propaganda. Es atrodos Pandžšīrā. Mēs ar pakistāniešu atbalstu esam pakļauti "Taliban", "al-Qaeda" un teroristu uzbrukumam. Mēs aizstāvam savu zemi, un pretošanās turpinās," paziņoja bijušais Afganistānas viceprezidents Amrulla Salehs, viens no opozīcijas spēku līderiem.

Tikmēr galvaspilsētā Kabulā pamazām savu darbu atsāk starptautiskā lidosta, kas pēdējās dienās bijis izmisuma epicentrs, cilvēkiem cenšoties pamest talibu pārņemto Afganistānu.

Lidosta esot sagatavota tā, lai varētu pieņemt pirmās palīdzības kravas no ārzemēm, un drīzumā gatavojoties atvērties arī civilajiem reisiem.

Tikmēr "Taliban" paziņojuši, ka pagaidām atceļ lēmumu par valdības veidošanu, kas bija plānots šodien, un par to varētu paziņot tikai nākamnedēļ. 

"Svarīgāk par to, kāda valdība izskatās, ir tas, ko tā dara. Mēs sagaidām, ka tā būs valdība, kas izpildīs savas saistības – īpaši attiecībā uz brīvu ceļošanas brīvību, ka tā nekļūs par terorisma sākumpunktu, kas vērsīsies pret mums vai kādu no mūsu sabiedrotajiem un partneriem, un ka tā ievēros sieviešu un minoritāšu pamattiesības," norādīja ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens.

Kamēr situācija Afganistāna joprojām ir neskaidra un trausla, starptautiskā sabiedrība cenšas paredzēt tālākos soļus. Blinkens jau svētdien, 5. septembrī, dosies uz Kataru, kurai ir liela loma reģionā un arī miera sarunās ar talibiem. Savukārt ANO gatavojas augsta līmeņa ārkārtas sanāksmei par atbalstu Afganistānas cilvēkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti