Blinkens: Baltijas valstis rīkojušās kā NATO līderes

ASV galvaspilsētā Vašingtonā ieradušies visu trīs Baltijas valstu ārlietu ministri, lai tiktos ar ASV valsts sekretāru Entoniju Blinkenu. Atbalsts Ukrainai un NATO stiprināšana bija svarīgākie temati ministru tikšanās laikā.

ASV valsts sekretārs Blinkens atgādināja, ka pavisam drīz Baltijas valstis svinēs 20. gadadienu kopš iestāšanās NATO, un uzsvēra, ka tieši Latvija, Lietuva un Igaunija aliansē ir bijušas līderes, gan aktīvi investējot savā aizsardzībā, gan atbalstot Ukrainu.

"Man ir liels prieks šodien šeit sveikt savus kolēģus no Lietuvas, Latvijas un Igaunijas. Mūsu tuvos Baltijas sabiedrotos un partnerus. Šodien sanākam kopā vairāku iemeslu dēļ – mēs svinam 20. gadadienu kopš Baltijas pievienošanās NATO un jau pēc dažiem mēnešiem Vašingtonā būs arī pašas NATO 75. gadadienas svinības," teica Blinkens.

"Taču tikpat svarīgi ir arī tas, ka šīs trīs sabiedrotās ir bijušas NATO līderes, sniedzot savu ieguldījumu aizsardzības budžetā.

Rīkoties gan NATO ietvaros, gan arī sniegt atbalstu Ukrainai ir absolūti svarīgi. Mums kopā ir daudz darāmā, gan palīdzot Ukrainai, gan plānojot alianses nākotni, kas ir stiprāka un lielāka nekā pirms 75 gadiem un turpinās būt svarīga arī nākamajos 75 gados," uzsvēra Blinkens.

Baltijas valstu ārlietu ministru tikšanās notiek dažas dienas pēc tam, kad ASV Kongress pieņēma likumprojektu, kas paredz Latvijai, Lietuvai un Igaunijai sniegt 228 miljonu dolāru militāro palīdzību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti