Pusdiena

Uz pusi sarucis migrantu skaits, kas devušies no Turcijas uz Grieķiju

Pusdiena

"Latvijas dzelzceļa" mūsdienīgās tualetes slēgtas; apsaimniekošanu grib nodot pašvaldībām

Afganistānā sprādzienā daži simti ievainoto un nezināms skaits bojā gājušo

Afganistānā sprādzienā daži simti ievainoto un nezināms skaits bojā gājušo

Afganistānas galvaspilsētā Kabulā, uzspridzinoties pašnāvniekam, vairāk nekā 300 cilvēki ievainoti un nezināms daudzums bojā gājušo. Otrdienas, 19.aprīļa, rīta spēcīgais sprādziens notika dažus simtus metru no prezidenta pils, blakus rajonam, kur atrodas ministrijas, kā arī citas valdības un militārās iestādes.

Pēc eksplozijas sekoja apšaude. Atbildību par uzbrukumu uzņēmies grupējums „Taleban”, kas nesen paziņoja par „pavasara ofensīvas” sākumu. Talibi centušies nostiprināt kontroli vairākos Afganistānas reģionos pēc tam, kad no valsts aizgāja lielākā daļa starptautisko spēku.

Teroristam pašnāvniekam uzspridzinot automašīnu Kabulas centrā, bojā gājuši un ievainoti daudz cilvēku. Afganistānas Veselības ministrija apstiprinājusi, ka bojā gājuši vismaz septiņi cilvēku. Vēl vairāk nekā 320 ievainoti, daudzu stāvoklis ir kritisks.

Neoficiāli tiek ziņots par krietni lielāku mirušo skaitu - afgāņu mediji vēstīja par 24 līdz 40 bojā gājušajiem, ziņo aģentūra DPA.

Otrdienas sprādziens notika rīta pusē dzīvojamajā rajonā, kas atrodas netālu no Aizsardzības ministrijas, citām valdības un militārajām iestādēm, tostarp Nacionālās drošības direktorāta vienības, kas gādā par augsta ranga Afganistānas amatpersonu aizsardzību galvaspilsētā. Pēc sprādziena sākās apšaudes, ziņo vietējie mediji.

Tikai dažus simtus metru no sprādziena vietas atrodas arī Afganistānas prezidenta pils. Valsts galva Ašrafs Gani stingri nosodīja „terorista” uzbrukumu, to nosaucot par „gļēvu”. Viņš paziņoja, ka tas „nevājinās afgāņu drošības spēku gribu un apņēmību cīnīties pret terorismu.”

Par uzbrukumu Kabulas centrā atbildību uzņēmies grupējums „Taleban”, kas pirms nedēļas paziņoja par „pavasara ofensīvas” sākumu, draudot ar „plašiem uzbrukumiem ienaidnieka pozīcijām visā valstī.” Ikgadējais paziņojums par „pavasara ofensīvu” parasti iezīmējis „kauju sezonas” sākumu. Tiesa, aizvadītajā ziemā pauze cīņās bija īsāka, un talibi turpināja kaujas ar valdības spēkiem.

Pagājušajā nedēļā grupējuma kaujinieki sāka ofensīvu Kunduzas pilsētai Afganistānas ziemeļos. Pērn tā uz laiku atradās tabilu kontrolē. Kaujinieki cenšas nostiprināt pozīcijas pēc tam, kad 2014.gada beigās no Afganistānas aizgāja lielākā daļa starptautisko NATO un ASV spēku. Rūpes par drošības situāciju un cīņu pret talibiem pilnībā nodotas Afganistānas drošības spēku rokās. Valstī joprojām atrodas vairāki tūkstoši amerikāņu karavīru, kuru pamatuzdevums ir apmācīt vietējos spēkus un nepieciešamības gadījumā atbalstīt kaujās.

Grupējuma „Taleban” aktivizēšanās pēdējā gada laikā likusi uzdot nopietnus jautājumus par Afganistānas armijas spējām cīnīties pret nemiernieku kaujiniekiem. Aplēses liecina, ka pērn tika nogalināti aptuveni pieci ar pusi tūkstoši afgāņu karavīru, kas ir rekordliels skaitlis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti