Panorāma

Vērtēs policistu rīcību Cesmaņa izbēgšanas gadījumā

Panorāma

Sārts: Pastāv "Vagner" provokāciju iespējamība

Polijas premjerministrs: "Vagner" ir Suvalku koridora tuvumā

Polijas premjerministrs: «Vagner» algotņi Baltkrievijā ir devušies uz Suvalku koridoru

Polijas valdības rīcībā ir informācija, ka Baltkrievijā izvietotie algotņi no Krievijas paramilitārā grupējuma "Vagner" ir devušies Suvalku koridora virzienā, šodien paziņoja Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis. Viņš pieļauj, ka "vāgneriešu" uzdevums būs īstenot provokācijas uz Polijas un Baltkrievijas robežas.

Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis
00:00 / 00:39
Lejuplādēt

"Jau gandrīz divus gadus uz Polijas robežas notiek pastāvīgs uzbrukums. Tikai šogad vien robežu nelegāli šķērsot ir mēģinājuši 16 tūkstoši imigrantu, kurus Vladimirs Putins un Aleksandrs Lukašenko cenšas iestumt Polijā. Tagad situācija kļūst vēl bīstamāka.

Mūsu rīcībā ir informācija, ka vairāk nekā 100 "Vagner" grupējuma algotņu ir devušies uz Suvalku zemes šaurumu netālu no Grodņas pilsētas Baltkrievijā.

Mūsuprāt, tas ir solis ceļā uz turpmāku hibrīduzbrukumu Polijas teritorijā," sacīja Moraveckis.

Viņš piebilda, ka "Vagner" kaujinieki, visticamāk, maskēsies par Baltkrievijas robežsargiem un palīdzēs nelegālajiem imigrantiem iekļūt Polijā, destabilizējot situāciju Polijā. Bet, iespējams, ka viņi arī mēģinās iefiltrēties Polijā, uzdodoties par nelegālajiem imigrantiem, tādējādi radot papildu riskus.

Rīgā izvietotā NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts intervijā Latvijas Televīzijai atzina, ka satraukumam pamata nav, bet jābūt īpaši modriem.

"Labā ziņa ir, ka Polija spēj izsekot līdz pat 100 cilvēku lielu grupu kustībām. Tā ir laba ziņa. Otrs – Suvalku koridors ir Polijas–Lietuvas robeža, tātad nav tieši Latvijas tuvumā, bet tas liek būt papildu modriem," sprieda Sārts.

Viņaprāt, "vāgnerieši" nav spējīgi uz klaji militārām darbībām pierobežā, bet "riski, kas saistīti ar sabotāžām, tādi pastāv.

Arī pie mums tāds risks ir. Drīzāk tas varētu tikt vērsts Polijas virzienā pret ieroču piegādēm Ukrainai".

KONTEKSTS:

Grupējums "Vagner" un tā dibinātājs Jevgeņijs Prigožins pirms aptuveni mēneša sarīkoja militāru dumpi Krievijā, bet pēc tam vienojās ar Kremli par došanos trimdā uz Baltkrieviju. Ukrainas Valsts robežsardzes dienesta aplēses liecina, ka Baltkrievijā ieradušies apmēram 5000 "vāgneriešu".

Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko jau izteicis netiešus draudus par "vāgneriešu" vēlmi doties uz Poliju. Uz to Polija reaģēja, pastiprinot savu aizsardzību valsts austrumos.

Suvalku koridors atrodas starp Baltkrieviju un Krievijai piederošo Kaļiņingradas apgabalu un savieno Poliju ar visām trim Baltijas valstīm. Militārie eksperti ir vienisprātis, ka tā ir apdraudētākā vieta iespējamā militārā konflikta vai provokāciju gadījumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti