Rīta Panorāma

"Bārbija" pārspēj "Openheimeru" ASV kino tirgū

Rīta Panorāma

Spānijas vēlēšanas nepārliecinoša uzvara konservatīvajiem

Polija stiprinās Suvalku koridora drošību

Polija stiprinās Suvalku koridora drošību

Polija pie Lietuvas robežas izvietos jaunu sapieru bataljonu. Tā mērķis būs stiprināt tā dēvētā Suvalku koridora drošību. 

Robežu apsargā ne tikai poļu, bet arī ārvalstu karavīri, norādīja Polijas aizsardzības ministrs Mariušs Blaščaks.

"Šogad pirmie karavīri būs Augustovā. Esmu ļoti priecīgs, ka šis sapieru bataljons ir daļa no 15. mehanizētās brigādes, kas ir iekļauta 16. mehanizētajā divīzijā. Bez Polijas karavīriem mēs šeit varam redzēt arī amerikāņu, britu, rumāņu un horvātu karavīrus," pastāstīja Blaščaks. 

Suvalku koridors atrodas starp Baltkrieviju un Krievijai piederošo Kaļiņingradas apgabalu un savieno Poliju ar visām trim Baltijas valstīm.

Militārie eksperti ir vienisprātis, ka tā ir apdraudētākā vieta iespējamā militārā konflikta vai provokāciju gadījumos.

Sapieri spēj veikt inženiertehniskos darbus, tai skaitā veidot mīnu laukus, būvēt un demontēt tiltus un citas būves, un nozīmīgajā transporta koridorā šīm spējām ir milzīga nozīme.

Nav pārspīlēti amatpersonas vārdi, ka Krievija rīkojas līdzīgi, neatkarīgi no tā, vai tā bija balta, sarkana vai Putina Krievija. Tā cenšas atjaunot impēriju un apdraud kaimiņvalstu brīvību un drošību. Ne mazāk bīstama ir tās satelītvalsts Baltkrievija, kur ieradušies privātā "Vagner" algotņu grupējuma kaujinieki. Šī iemesla dēļ Polija jau nosūtījusi uz robežu papildu armijas vienības un militāro tehniku.

KONTEKSTS:

Grupējums "Vagner" un tā dibinātājs Jevgeņijs Prigožins pirms aptuveni mēneša sarīkoja militāru dumpi Krievijā, bet pēc tam vienojās ar Kremli par došanos trimdā uz Baltkrieviju.

Polija jūnijā pastiprināja valsts austrumu robežas apsardzību saistībā ar Krievijas algotņu grupējuma "Vagner" iespējamo atrašanos Baltkrievijā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti