Prigožins ieslēdzis atpakaļgaitu, piekritis apturēt «Vagner» kaujinieku virzīšanos uz Maskavu

Krievijas algotņu grupējuma "Vagner" vadonis Jevgeņijs Prigožins sestdien vakarā paziņoja, ka viņa vadītais grupējums nolēmis pārtraukt virzīšanos uz galvaspilsētu Maskavu un atgriezīsies savās pozīcijās.

"Vagner" kaujinieki sestdien bija ieņēmuši Krievijas dienvidu pilsētu Rostovu pie Donas un strauji virzījās uz Maskavu, kur varasiestādes gatavojās pilsētas aizstāvēšanai pret bruņoto dumpi.

""Vagner" gribēja izformēt. 23. jūnijā mēs sākām "taisnīguma maršu". Diennakts laikā veicām ceļu, nonākot 200 km attālumā no Maskavas. Šajā laikā neesam izlējuši ne pilītes savu kaujinieku asiņu," vēsta Prigožins.

"Pašlaik pienācis brīdis, kad asinsizliešana varēja sākties. Tādēļ, apzinoties visu atbildību par to, ka tiks izlietas krievu asinis, mēs pagriežam atpakaļ savas kolonnas un saskaņā ar plānu dodamies atpakaļ uz lauka nometnēm."

Sarunās par konflikta izbeigšanu esot piedalījies arī Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko, kurš sestdien vakarā paziņoja, ka Prigožins pēc sarunām ar Lukašenko esot piekritis apturēt savu spēku virzīšanos uz Krievijas galvaspilsētu Maskavu.

Prigožins savā paziņojumā gan neko nav minējis par sarunām ar Lukašenko, kurš ir Krievijas vadoņa Vladimira Putina sabiedrotais.

Lukašenko preses dienests apgalvo, ka sarunas esot turpinājušās visas dienas garumā.

To rezultātā abi esot vienojušies, ka nedrīkst pieļaut asinsizliešanu Krievijas teritorijā.

"Jevgeņijs Prigožins pieņēma Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko priekšlikumu par "Vagner" militārpersonu kustības apturēšanu Krievijas teritorijā un tālākiem soļiem spriedzes mazināšanai," teikts Lukašenko preses dienesta paziņojumā.

Lukašenko apgalvo, ka tas esot visām pusēm izdevīgs risinājums, "Vagner" kaujinieki saņemšot drošības garantijas. Krievijas varasiestādes neizsekos tos "Vagner" kaujiniekus, kuri piedalījās dumpī, ņemot vērā viņu nopelnus frontē, paziņoja Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

Tāpat pret Prigožinu Krievijā ierosinātā krimināllieta saistībā ar bruņoto dumpi tiks izbeigta, bet pats "Vagner" vadītājs "aizies uz Baltkrieviju", sacīja Peskovs, norādot, ka viņam nav zināms, ko Prigožins darīs pēc tam.

"Kas attiecas uz pārējiem kaujiniekiem, tad neviens viņus nevajās, ņemot vērā viņu nopelnus frontē. Mēs vienmēr esam cienījuši viņu varonīgumu frontē, un mēs vienmēr saglabāsim šo cieņu. Jūs man jautāsiet, kas notiks ar Prigožinu personīgi? Krimināllieta pret viņu tiks izbeigta. Un pats viņš dosies uz Baltkrieviju," sacīja Peskovs.

Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs
00:00 / 00:27
Lejuplādēt

Sestdien vakarā sociālajos tīklos parādījās video, kas liecina, ka "Vagner" kaujinieki gatavojas atkāpties arī no Rostovas pie Donas.

Viens no "Vagner" kaujiniekiem Krievijas propagandas aģentūrai "RIA Novosti" pastāstīja, ka grupējuma vienības no Rostovas pie Donas atgriežas lauka nometnē Luhanskas "tautas republikā" (okupētajā Ukrainas teritorijā).

Izskanēja ziņas, ka ar Prigožina lēmumu apturēt virzību uz Maskavu daļa "vāgneriešu" nav apmierināta.

Tikmēr Maskavā sestdienas vakarā Krievijas Nacionālās gvardes karavīri sāka atstāt izveidotos kontrolposteņus, bet "vāgnerieši" sāka pamest ieņemto Rostovu pie Donas un tagad to jau pametuši.

Arī pats Prigožins ar automašīnu atstājis Rostovā pie Donas esošo Dienvidu militārā apgabala štābu.

Daļa vietējo iedzīvotāju ar "vāgneriešu" klātbūtni pilsētā nebija apmierināta, tomēr pirms prombraukšanas pilsētā uzņemtās fotogrāfijas un video liecināja, ka daļa iedzīvotāju Prigožinu un "vāgneriešus" uztvēra kā varoņus. Viņi fotografējās ar algotņiem un pie to atvestās militārās tehnikas, kā arī aplaudēja viņiem un skandēja "Vāgners!". Vēlāk Rostovā pie Donas atgriezās policijas spēki, un daļa cilvēku acīmredzami nebija priecīgi viņus tur redzēt.

"RIA Novosti" vēsta par vēl kādu simbolisku pavērsienu: pa dienu Krievijas interneta tirdzniecības tīkls "Wildberries" izņēmis no pārdošanas preces ar "Vagner" simboliku, bet vakarā tās jau atkal esot parādījušās tirdzniecībā.

KONTEKSTS:

Krievijas algotņu grupējuma "Vagner" vadītājs Jevgeņijs Prigožins piektdien paziņojis, ka gatavojas ar varu gāzt Krievijas militāro vadību un viņa vadītās vienības jau iegājušas Krievijas dienvidu teritorijās. "Vagner" tehnikas kolonnas sestdien virzījās arvien tuvāk galvaspilsētai Maskavai.

Prigožins apgalvo, ka viņa rīcībā ir 25 000 kaujinieku.

Krievijas vadonis Vladimirs Putins sestdien uzrunā sabiedrībai asi nosodīja Prigožina rīkoto militāro dumpi, ko viņš raksturoja kā noziedzīgu avantūru, nodevību un triecienu mugurā. Putins apgalvo, ka visi dumpja rīkotāji tiks bargi sodīti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti