Eiropas Komisija izbeigs pārkāpuma procedūru pret Poliju

Briseles cīņai ar Poliju par likuma varas ievērošanu pienācis gals. Eiropas Komisija (EK) lēmusi izbeigt pirms vairāk nekā sešiem gadiem sākto pārkāpuma procedūru pret Varšavu par iespējamiem likuma varas pārkāpumiem, jo jaunā proeiropeiskā valdība un tās uzņemtais kurss pārliecinājis Briseli, ka problēmas tiks atrisinātas.

2017. gadā pret Poliju tika uzsākta 7. panta pārkāpuma procedūra, jo iepriekšējā valdība radīja bažas par likuma varas ievērošanu, veicot vairākus pretrunīgus pasākumus, piemēram, nolemjot, ka Eiropas Savienības tiesību akti ir zemākas prioritātes nekā Polijas valsts tiesību akti. Briselē to uztvēra kā atkāpšanos no demokrātijas, kas apdraud tiesiskumu visā blokā, un Polija riskēja par to zaudēt balsstiesības Eiropadomē.

Taču bažas kliedētas, kopš pērnā gada nogalē pie varas nāca bijušā Eiropadomes priekšsēdētāja Donalda Tuska valdība, kura apņēmās tiesiskumu valstī atjaunot. Jau februārī EK atbloķēja Polijai paredzētos 137 miljardu eiro vērtos iesaldētos Eiropas Savienības līdzekļus, novērtējot panākto progresu tiesu sistēmas reformās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti